Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kerülnek az emberek...

Miért kerülnek az emberek elmegyógyintézetbe?

Figyelt kérdés
Heló, szeretném, ha mondanátok konkrét példákat arra, hogy miért kerülnek az emberek elmegyógyintézetbe. Értem én, hogy a depresszión is túllendülnek, öngyilkosság megkísérletezése, gyilkolás(?) stb. De konkrétabb dolgokat várok! Érdekel a téma :D
2018. szept. 21. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Vannak emberek, akiknek számtalan ok folytán az agya másként működik. Nem ők döntik el, ilyen a szervezetük kémiája. Például aki depressziós, annak - többek között - a dopamin termelő szerve alulműködik.

A szakember megvizsgálja ezeket a betegeket és több eset lehetséges. Egyfelől ott gyógyítanak, tehát abban a reményben van ott, hogy meg lehet gyógyítani. Amennyiben pedig veszélyes önmagára vagy a többi emberre, akkor azért, hogy felügyeljék és ne tegyék lehetővé a veszélyokozást.

2018. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
74%
Például lehet valaki ott dolgozik.
2018. szept. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azért kerültem elnegyógyintézetbe, mert nem tudtam aludni.

Semmit, vagy csak 2-3 órát.

Muszáj volt.

Az elmegyógyintézeten gondolom a pszichiátriát érted.

2018. szept. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valójában nincsenek már elmegyógyintézetek, csak pszichiátriai osztályok a kórházakban. Ide kerülnek azok akik vagy önszántukból vagy egyes esetekben, ha állapotuk nem beszámítható mentő/rendőr segítségével kényszergyógykezelés alá kerülnek.

Velem egyszer történt, hogy ez üzletből kilépve láttam egy 30-as férfit aki felrúg egy öregasszonyt majd fejbevert egy 18év körüli csajt. Páran odamentünk leállítani mire elkezdett velünk ordítozni, hogy mi biztos nácik vagyunk mert védjük a szőkéket. Közben előkerült a férfi anyja és mondta, hogy a fia pszichés beteg. Kijöttek rendőrök és a mentők, berakták a mentőautóba ahol lekellett szedálni mert már nagyon elborult addigra, bekerült zárt osztályra. Valőszínűleg 1-2 hétig kezelték majd újra kikerült. Amiért pszichés beteg, nem lehetett felelősség alá vonni, mert nem tehetett róla. És épp ezért volt jó, míg voltak elmegyógyok, ott tudtak az ilyenekre vigyázni, rendes kezelés alá vonni.

Most úgy áll a dolog, annyira túlterheltek a pszichiátriák, hogy nem győzik ilyen-olyan indokkal lefaragni a kisebb-nagyobb problémával küzdő betegeket és sokuk kint rohangál közveszélyesen. Példaképp a legnagyobb elmegyógy a Lipótmezei intézet volt, itt kezelték azt a beteget, aki néhány éve belökött egy idős asszonyt a 3as metró elé...

2018. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!