Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvosjoz rossz közérzettel?

Háziorvosjoz rossz közérzettel?

Figyelt kérdés

Tinédzserkorban járó lány vagyok.

Rosszul érzem magam. Rendszeresen,és fokozott mértékben. Nem akarok senkit győzködni, csak leírom mi a problémám.

Önbizalomyhiány , elméletieg testképzavar. Utálok tükörbe nézni

Nem szeretek kilépni a házból. Ha elhívnak valahova vagy lemondom,vagy erőt kell vennem magamon hyogy elmenjek. Pedig szeretek a barátaimmal lenni..

Miután hazaérek nem csinálok semmit,csak fekszem,egész nap fáradt vagyok, valamiért mindig 6 órákat alszom,mert nem tudok elaludni.

Folyamatosan fáradt, élettelennek érzem magam napközben. Ez intenzív kb 1 hónapja,de már 2 éve vannak ilyen időszakaim. Szorongok, kitaszítottnak érzem magam, annyira kényelmetlenül érzem magam az iskolában is.. anya már kérdezte hogy van e baj, de nem tudom elmondani neki..valami meggátol, a torkomra égnek a szavak és nem tudok megszólalni..

Esténként úgy érzem megőrülök..

Feszült vagyok es csak járkálok, vagy sírok. Most elővettem egy párnát es elkezdtem ütni teljes erőmből(hatalmas díszpárnákról van szó) utana kicsit jobb lett de nem sokkal. Változtatni akarok. Elegem van abból hogy folyamatosan igy érzem magam. Erős szeretnék lenni de félek ezt egyedül nem tudom megoldani.


Nem tudom számít e, de volt hogy zenét hallgatva direkt úgy léptem ki a busz mögül, egy viszonylag forgalmas útra hogy nem néztem szét "Úgysem akarok élni" alapon.. minden amire emlékszem hogy akkor éreztem az érdektelenség volt.

Ez volt 1 éve. Már nem akarok meghalni, de nem vagyok jól. Mit tegyek? Van olyan pszichológus ami ingyenes? Beutaló kell hozzá?



2018. okt. 3. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus. Teljesen ingyenes. Az orvosi szobánál nézz körül, ki van írva, hogy hogyan lehet tőle időpontot kérni.
2018. okt. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskolánkban nincs ilyen lehetőség. Csak a lelkisegély vonal száma an kint.
2018. okt. 4. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak nem tudsz róla. Mi is idén kaptunk iskolapszichológust. De nincs is ott minden nap, mert két iskola is tartozik hozzá, szóval nem nagyon feltűnő, hogy most már van ilyenünk. Úgyhogy érdemes rákérdezni az ofőnél, hogy tényleg nincs-e. Ha nincs, akkor meg azt nyomozd ki, hogy egy szomszédos iskola iskolapszichológusával hogyan lehetne felvenni a kapcsolatot, első körben legalább mondjuk e-mailben.
2018. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy ez sok helyen van-e, de például a nevelési tanácsadókban is vannak pszichológusok ingyen. Ha mersz erről beszélni egy megértő barátoddal, vagy interneten valakivel, szerintem az is segítene. Ha nem megértő embereknek mesélnéd, és ott lennének, de nem éreznék át, akkor az lehet, rosszabb lenne, mert úgy éreznéd, hogy hülyeség az egész, és csak idegesít másokat. De ez tényleg nagyon nem jó. Ilyenkor lehetsz feledékeny, és fáradékony. Szerintem az is segít kicsit, ha egészségesebben eszel, sportolsz és iszol rendesen. Gyógyszereket inkább mellőzd. Remélem azért egy kicsit segítettem, sok sikert!
2018. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tinédzserként én is sokáig éreztem így, nem tudom hova tartozok, miért kéne élnem, mi a célom, csak az üresség érzet, és a szenvedés. Nem tudtam az érzéseimről beszélni senkinek se. Igazából ki hallgatott volna meg őszintén? Manapság olyan rossz a helyzet, hogy nemhogy iskolapszichológus nincs, de már tanárok se. Magadtól még pszichológust se fogsz tudni kifizetni, pedig neked most erre lenne a legnagyobb szükséged, hogy megértsen valaki, fogja a kezedet ebben a nehéz élethelyzetben és segítsen kilábalni belőle.

Próbálj meg anyukáddal beszélni, hidd el ez nem szégyen. Nagyon nehéz, de ha nem kezdesz el változtatni, és beragadsz, ki fog hatni a felnőtt életedre is. Jobb minél előbb neki állni és tenni ellene, hogy egészséges lelki életed is lehessen.


Körzeti pszichológus kell, hogy legyen, házi orvostól kell kérni beutalót. Nekem erről tapasztalatom nincsen.


Drukkolok, hogy sikerüljön.

2018. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
UPDATE : még mindig szenvedek depression is a bitch
2022. jan. 16. 17:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkerested az iskolapszichológust? Miért nem?...
2022. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mondtam hogy nem volt (Magyarországon mit vársz? A mi sulinkban még a nővér is csak heti egyszer volt az irodájában)

Most egyetemen vagyok, ki nem találnád, itt sincs. Csak egy másik szakon van, és rettentően túl vannak terhelve. Ez van

2022. jan. 21. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!