Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországról el lehet...

Magyarországról el lehet mondani hogy sok a bolond? Vagy az egész világon?

Figyelt kérdés
Utóbbi pár évemre ha visszatekintek, elmondhatom hogy úton útfélen ilyen huzatos emberekbe futottam bele. Nem ilyen zárt osztályos dühöngő őrültekre gondolok, hanem akik úgy elvegyülnek az átlag emberek között, de ha több időt töltesz a környezetébe, akkor kiugrik hogy valami nagyon nem okés nála. Nem kevés ilyen emberrel szembesültem. Szinte bárhova mentem legalább egy ilyen tuti hogy volt. Van egy csinos hölgy ismerősöm, akit szintén ilyen zakkant udvarlók találnak meg rendszeresen. Másnak van hasonló benyomása, vagy csak én vonzom ezeket?
2018. okt. 9. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

“Huzatos”

“Zakkant”

“Ezeket”

Tisztaban vagy azzal, hogy emberekről beszélsz?!

Most kapaszkodj meg, de ők is pont ugyanolyan emberek, mint te. Nem érnek se többet, se kevesebbet. A kérdésed egyébként elég abszurd, bár erős a gyanum arra, hogy ez csak egy ilyen “anonim módon tolom az emberek arcába a véleményem” tipusú “kérdés”.

Viszont, hogy ne offoljak annyira, mi több kérdőjel van a monológod végén:

Nem kedves kérdező, nincs róla adat, hogy százalékosan több mentális betegségben szenvedő EMBER élne kicsiny hazánkban, mint bárhol máshol a világon.

2018. okt. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy más országokban is hasonló a helyzet
2018. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:

Az európai lakosság kb. harmada szenved valamilyen kisebb-nagyobb mentális zavarban. Persze nem folyamatosan ugyanaz az egyharmad; van, akinek elmúlik, és van, akinek tartós. Igazából már vagy 100 éve nem újdonság, hogy mi (a nyugatiak) egy ilyen kultúra lettünk, de a köztudatba ez azóta sem igazán szivárgott be, legalábbis itthon nem.


Akikre te gondolsz, azok többségét régen csak neurotikusoknak nevezték, ma ezt inkább szűkebb diagnózisokra osztják fel, legalábbis a pszichiátrián.

2018. okt. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

van egy vicc

megy az ember kocsival hallgatja a rádiót és bemondják

vigyázzanak egy őrült megy a forgalommal szemben

egy? hisz mind az

.

nem lehet hogy te vagy nocomplete :)

egyébként szerintem senki sem teljesen normális

2018. okt. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"egyébként szerintem senki sem teljesen normális"


Ebben van valami, nekem is lehet hogy meg vannak a saját kis dilijeim, de úgy gondolom hogy én nem vetítem ki a környezetemre.


pl: Elég önbizalomhiányos vagyok, de ezt nem kompenzálom azzal, hogy valótlan dolgokkal vágok fel embereknek.

2018. okt. 30. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!