Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek tényleg személyisé...

Szerintetek tényleg személyiségzavarom van?

Figyelt kérdés

2 éve diagnosztizáltak nálam személyiségzavart, azon belül szociopátiát. Anyámék mesélték, hogy kiskorom óta más vagyok mint a többiek és már régóta meg akarták tudni, hogy mi ez. Nos... Szerintem az orvosom teljesen félre diagnosztizált, mert ugyan olyan normális ember vagyok mint a többi. Kifejezetten nagy a baráti köröm, sokan szeretnek engem. Elmondásuk szerint jó humorom van, megbízható vagyok, és szinte mindent meg lehet velem beszélni, próbálok segíteni mindenkinek. A bajukat elmondják nekem, mégha én sosem éltem át olyan gondot, mégis tudok nekik segíteni. Jó lelki támasz vagyok, de ha valakin segítek akkor elvárom, hogy én is kapjak valamit cserébe. Volt egy legjobb barátom, 11 évig számíthattunk egymásra jóban rosszban. Mindenbe benne volt, és amit mondtam neki azt azonnal megcsinálta. Azóta ő elköltözött tőlem 400 km-re, és teljesen megszüntettem vele a kapcsolatot, mert úgy vagyok vele, hogy az emberek jönnek-mennek, ő is csak egy ember volt a sok közül, pótolható. Ugyan így vagyok a párkapcsolatokkal is. Viszonylag hamar összejön nekem egy kapcsolat, egyből kiismerem azt a személyt akivel együtt vagyok, míg ő szépen lassan ismer meg engem. De ha nem felel meg az elvárásaimnak akkor szakítok. Egyik exemtől megkaptam, hogy az elején ém voltam számára a tökéletes, elhitettem vele mindent, aztán idővel teljesen megváltozott a hozzáállásom a dologhoz. Azt mondta, hogy csak tárgynak néztem, semmibe vettem. Pedig ez nem így volt, nagyon sokat törődtem vele, minden szabad percemet vele töltöttem el. Azt elismerem, hogy 14-15 éves koromig elég sok bajba keveredtem, lopás, hamisítás, és másnak adtam ki magam. Szinte mindegyikből sikerült kimagyaráznom magam, de szerintem ez a serdülő korral járt. Okosabb vagyok a többi embertől, eddig mindenki eszén túl tudtam járni, és manipulálásba is jó vagyok. Ez nálam ilyen ösztönös, ha valamiből érzem hogy rosszul jönnék ki, egyből kitalálok egy olyan sztorit ami nekem megfelel, és elhitetem mindenkivel. De ezek mellett tudok érezni szeretetet, bűmtudatot, megbánást, szomorúságot. Viszonylag elég ideges tipus vagyok. Ha valamin felidegesítem magam akkor ott úgymond "kitör a 3. Világháború". De ezen is próbálok javítani. Szerintetek is "szociopata" vagyok? Vagy csak az orvosom ismert félre? Mert szerintem nem vagyok az, hiszen akkor nem írtam volna ide, és nem érdekelne ez az egész.


U.i: Erről, hogy állítólagos szociopata vagyok, nem tud senki, csak a szűk családi kör. És nem is szeretném, hogy megtudják.



2018. okt. 25. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is miért írtad le a kérdésedet? Ez most miért lett fontos két év után hogy szocipata vagy vagy sem?


A másik hogy nagyon jól látod a tulajdonságaidat és csak pozitív dolgot írtál magadról. Mika rossz tulajdonságaid kíváncsi lennék rájuk!

2018. okt. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hogy szociopata lennél e azt ebből az írásból nem lehet megállapítani. de azt hogy nem vagy 100-as azt igen.
2018. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az elején nem nagyon érdekelt a dolog, aztán kesőbb sok embertől megkaptam, hogy csak birtokolni akarok egyes személyeket, nem tanulok a hibáimból, és sose mondok igazat. (1x-2x már buktam le, ugy hogy elszoltam magam, vagy más). Nagyon sok konfliktusom volt már, de azokból mindig én jöttem ki jól. De volt már olyan is, hogy másokat ugrasztottam össze valamilyen oknál fogva. Tesóim szerint egyáltalán nem vagyok megbízható, mindig kérek de soha sem adok. Ha valaki nem szimpatikus, vagy összevesztem vele, azt tönkre teszem. (Nem vagyok rá büszke, de volt már olyan ismerősöm, akit annyira megbántottam, hogy pszichologushoz járt kb fél évig). Engem is próbáltak már ehez hasonlóhoz, de én nekem nem esik rosszul semmi, nem veszek a szivemre semmit, és így nagyon nehéz engem valamivel megbántani. Ha felelősségre akarnak venni, próbálok minnél hamarann kibújni alóla. Türelmetlen vagyok. Ha valami nem akkor van, amikor én szeretném, és ha valami nem úgy van ahogy én szeretném akkor agresszív vagyok.

Nagyjából ennyi rossz tulajdonságom van.

2018. okt. 25. 20:41
 4/6 anonim válasza:

Kérj másik orvostól is véleményt. Mivel tudsz manipulálni másokat, itt is tulajdonképpen csak önigazolast keresel.

Szerintem amúgy mi vagy most, inkább az az izgalmas kérdés: ki akarsz lenni? Tudod az ember sok mindent megtehetne, de mégsem tesz meg mindent. Nálad is ez a fontos: mit akarsz, mi a célod? Vagy csak folytatni szeretnéd a jatszmazast emberekkel.. hát.. nekem nem tűnik túl intelligens célnak.

2018. okt. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok aki szerint nem vagy 100-as. nos, szerintem nem szociopata vagy, hanem gonosz. és kicsit nagyra vagy magadtól. ezeket most nem leszólásként mondom, nem bántani akarlak, csak véleményt kértél, nekem pedig ez a véleményem így írás alapján.

mikor olvastam az írásod, az elején szimpatikus volt amit írtál magadról. de, mikor ezt írtad hogy volt egy jó barátod akinek ha mondtál vmit azonnal megcsinálta, itt már lejött, hogy lesznek még gondok veled. és tényleg. eleve az ember nem így tekint a legjobb barátjára, tehát nem ez az első dolog ami eszébe jut róla, és nem ezt írja le, hogy "amit mondtam, megcsinálta". lehet igaza volt a dokinak, hogy némi személyiségzavar azért lappang benned, mert ahhoz képest, hogy szerintem gonosz vagy, az írásod nagyon összeszedett és normális. mintha lenne egy értelmes okos rendes éned meg a gonosz. az egész írásnak ilyen hangulata van, szépen írsz, szimpatikus dolgokat, majd wgy abszolút nem odaillő gonosz dologgal elvágod az egészet, majd megy tovább minden szépen.

2018. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
75%
A szociopatak tárgyként, tulajdonukkent tekintenek az emberekre. Mintha a többi ember csak azért lenne, hogy ezeknek a pataknak legyen kivel jatszani. Undorító, élősködő teremtmények. Mindenki kerülje el jó messzirol őket.
2018. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!