Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy inkább...

Miért van az, hogy inkább gyógyszerekkel tömik a menthetetlen betegeket, ahelyett, hogy véget vessenek az életüknek?

Figyelt kérdés
Hollandiában és Belgiumban engedélyezett az eutanázia ezen formája, miért nem szabadîtják meg a menthetetlen szenvedőket a további szenvedéstől. Mi értelme úgy élniük, hogy nem boldogok, vagy leszedáltak? Miért nem rendelkezhet mindenki a saját élete felett?
2018. okt. 26. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Egy ponton túl szerintem sincs értelme annak, hogy mesterségesen életben tartanak valakit. Ráadásul sokszor már erős fájdalomcsillapítók sem elég hatékonyak. Fölösleges szenvedés.
2018. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Csak és kizárólag a vegetáló, gépek által életbentartott embereknek adnék eutanáziát, a lelkibetegeknek nem.
2018. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És ki döntheti el, hogy kapjon mérget, vagy ne kapjon? És ha már a Józsi bácsi kaphat, akkor a Juliska néninek is adjanak, mert ott a nagy háza, meg a sok pénze, minek már neki az?
2018. okt. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak: ha például Józsi bácsi, vagy Juliska néni Áttétes rák miatt pokoli kínokat él át, akkor szerintem megváltás neki a halál. Természetesen csak a beteg döntsön, ne más.
2018. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lelkibetegeknek miért nem?

Ha valakinek olyan szintű pl a depressziója, borderline-os, gyógyszerekkel se kezelhető, és a földi poklot éli át, neki nem jár a megváltás?

2018. okt. 26. 18:38
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Minden lelki betegség kezelhető. Ez egyértelmű.

Ne keverjük össze a daganatos és más fizikai betegségben szenvedő emberekkel akiknek már minden mozdulat fáj, magatehetetlenek. Ezek már túlmutatnak a gyógyítási lehetőségnek, de a lelki betegségek mind kezelhetőek.

Amúgy nekem borderline személyiségzavarom van, korábban nekem is megfordult ez a kérdés a fejemben amit te írsz, de el is múlt. Élő példa, hogy nem tart örökké, és nem kell egyből az eutanáziára gondolni.

Nem beszélve arról, hogy millió ember érzi magát depressziósnak ( és lehet, hogy az is ), ha mindenki az eutanáziát kérné...hát nem maradnánk túl sokan... ezért ez az egész nem opció. Te milyen betegséggel küzdesz amiért eszedbe jutott ez a gondolat?

2018. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kezelhető minden lelki baj, főleg nem úgy, ahogy manapság kezelik, gyógyszerrel teletömik az illetőt, aki önmagáról se nagyon tud, aztán elbagatelizálják, és benyomják a zártosztályra, lekötözik, szerencsétlen élni se akar.

Nincs lelki bajom, csak belegondoltam, hogy mindezzel ki jár jól, mert a családtagok nem, az illető nem, az állam... hát, max a gyógyszerek áfáját kapja meg, de egy egészséges munkaerő többet érne...

(Amúgy nincs semmi bajom, legalàbbis nekem)

2018. okt. 28. 04:52
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: Mit gondolsz, melyik lelki baj nem gyógyítható?
2018. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pl kiskorában elrabolták, évekig fogságban tartották. Szerintem ez meglehetősen traumatizálhatja az embert.

De pl mélydepresszióból se jöhet ki gyakran az ember, a te betegségekben is nagy esély van a visszaesése, mint mondtam, nem fordítanak megfelelő mennyiségú energiát az emberekre, szimplán gyógyszerekkel tömik, csakhogy gyakran nem segít. Én úgy tudom, a, borderline egy személyiségzavar, ami gyógyítható sok esetben, de nem mindenki találja meg a megfelelelő gyógyszert, évekig meg nem biztos, hogy a föli poklot akarja megélni oroszrulettezve, hogy talán helyrejön. Ugyanez a bipoláris oknál, iszonyat megterhelő lehet, ha pl félre van kezelve, vagy nem találják meg a megfelelő gyógyszert, lehet nincs is olyan. Ki akarja megélni a menyét aztán a poklot, akár napi szinten?

2018. okt. 28. 13:23
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Értékesebb az élet annál, hogy csak úgy ilyen könnyen el lehessen dobni.
2018. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!