Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egész egyszerűen rossz a...

Ha egész egyszerűen rossz a példa előttem, hogy ne lássam feketén a jövőt?

Figyelt kérdés

Huszonévesek halnak meg körülöttem, egyik barátnőm megviselt volt, mert a párja autóbalesetben elhunyt, volt osztálytársamat megölték, volt ifistársam öngyilkos lett.

Egyik barátnőm rákban hunyt el 30 évesen, pedig hitt, bízott, az orvosi utasításokat maradéktalanul betartotta.


Rokonaim közül rengeteg a mentális beteg, súlyos krónikus beteg, elrontott életű, akitől gyereket vettek el, 3 rossz házassága volt.


Az emberiség pedig rossz irányba halad, rengeteg a negatív folyamat.



Nem tudok bizakodni azért, mert csak.

Realistán szemlélve is rossznak látom a jövőt. Sőt, nem látok jövőt.


2018. nov. 12. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy nem a rossz dolgokra koncentrálsz, hanem a jókra. Pl van kezed-lábad, nem vagy vak. Ez már szerintem önmagában bizakodásra ad okot.
2018. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egy életed van és rajtad múlik milyen lesz. Vegyél egy mély levegőt és gondold át TE mit akarsz, TE milyen akarsz lenni. Minden önsajnálattal és szomorkodással töltött idő elpazarolt perc az életedből. Én ha nagyon bánatos voltam akkor a zene sokat segített. A klasszikus zenét ilyenkor szerettem meg. Járj gyakrabban a természetben ez megnyugtat. Sportolj valamit.
2018. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Attól, hogy van kezem-lábam, még ugyanúgy párkapcsolat nélkül, rossz munkahelyeken, egyre több és súlyosbodó betegségekkel, fiatalon halállal (baleset vagy rák) képzelem el a jövőmet.
2018. nov. 12. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva mivel én is ugyanezzel a problémával küzdök kb. kamasz korom óta és most vagyok 30 és azóta csak egyre rosszabb lett, ebből nincs kiút. Maximum a drogok, hogy szépnek lásd azt, amit anélkül nem lehet szépnek látni, de utána egy érzelmi hullámvasút lesz az életed. Egyszerűen nekünk így van huzalozva az agyunk. Túlságosan jövőorientáltak és racionálisak vagyunk. Még a legszebb pillanatokban is, amint a flow élmény megszűnik, bekattan valami és elkezdünk agyalni a jövőn.
2018. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!