Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján választottál...

Mi alapján választottál pszichológust, coach-ot, segítőt?

Figyelt kérdés
Hogyan kerestél szakembert, mi az a szempont, amit figyelembe vettél, mikor választottál, és mi volt az, ami nagyon ellenérzéseket keltett benned?

2018. dec. 1. 21:24
 1/6 anonim válasza:
0%
Mikor jöttél rá, hogy gyogyós vagy?
2018. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiatal koromban nem volt választásom.Pszichiáriára kerültem,ott kaptam orvost.Hozzá kelett járjak,főleg,hogy még kiskorú voltam.Aztán Ő küldött tovább.Ingyenes TB alapon jártam,ott sem nagyon volt választás,akihez kerültem.Volt aki jó volt ,csak elment szülni a másik meg beteg lett,így tovább adtak.Volt egy akihez szintén tb alapon kerültem,de nagyon em volt szimpatikus ,átkértem magam máshoz.Azért nem volt szimpatikus,mert a nevemet sem tudta megjegyezni....Szóval nem figyelt rám,akkor meg minek járjak hozzá.Akihez kerültem ,hozzá járok 3 éve.De Ő sem jó.Ol felveszi a telefont,mikor mesélek Neki valamit.Vagy nem emlékszik olyanra,amit már elmondt Neki.Illetve 3 év alatt eredményt vártam volna,de nem igen javultam.coach-ot megérzésre választottam.A leírása alapján volt bennünk közös.Ő egész jó,csak sok olyat mndd ,amit előzőleg már hallottam,tanácsoltak,nem jött be régen se stb....

Nehéz jó szakembert találni...

2018. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Mit várnál egy szakembertől?


Ezek alapján gondolom azt, hogy figyeljen rád és arra, amit mesélsz. Van más szempont is, amitől jónak éreznéd?

2018. dec. 3. 12:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen,azt várnám,hogyha bent vagyok Nála,csak rám figyeljen.Ne válaszoljon emailre,ne vegye fel a telefont,ne rendeljw meg az ebédjét (ilyen is volt).

Enlékezzen arra amit már elmeséltem,ne kelljen többször ugyan azt elmondanom.Fél év alatt azért várnék valami javulást a terápiától.

Ne tolja rám a saját gondjait.(a mostani ilyen).Néha nem tudom eldönteni ki kezel kit... Mert persze megértő vagyok,meg együttérző.De azért na...

2018. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es kommentelo, ez durva. Van ilyen? Jezusom..

Az en pszichologusom kedves nyugodt soha nem beszel magarol sem masrol. 1 ora az alap de van hogy 1 es negyed orat beszelgetunk. Minden egyes temat amit feldobok ami eppen a lekemben folyik kielemzunk, rajzokkal illusztralja, ravezet fontos dolgokra, alomfejtesre tanit, a megerzeseim tudatossa teteleben segit.

Emeleltt 4 fele terapiat csinal rajtam, osszevegyitve, mindig annyit amennyit elbirok, szakszeruen vezeti az egesz uleseket a kezelest. En soha nem ereztem olyat, hogy linkeskedne, nem ment ki mosdoba repulo uzemmodba kapcsolja a telojat, egyenlo rangu felkent rekint ram, nem nez le nem szemelyeskedik. Minden szaktudasat belesuriti egy egy ulesbe. Amit ti leirtatok az valami irrealis nonszensz. termeszetesen magan, nagyon fontos mert en meg nem talalkoztam TB segitovel aki a szaktudasat TB alapon "arulja".

2019. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,van ilyen...Nem tudom,hogy miért nem magánba rendel,ha TB alapon nem akar segíteni...
2019. jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!