Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg kéne magam ölnöm, ha már...

Meg kéne magam ölnöm, ha már soha nem leszek életképes, önellátó?

Figyelt kérdés
Hiszen kinek kell egy ilyen ember a társadalomnak,csak egy selejt vagyok,egyszerűen szelektált. Minek szenvedni? Minek érdemes így élni?
2019. jan. 21. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem kéne.
2019. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem kéne. Inkább törekedni kéne arra, hogy életképes és önellátó legyél. Ezért érdemes élni. Senki nem mondja hogy könnyű.
2019. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Keress egy célt vagy hobbit
2019. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért írod ezt? Hány éves vagy? Mi a probléma? Ha öngyilkos leszel, azzal csak a hozzád kötődő embereket nyomorítod meg egy életre.
2019. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell, úgyis meg fogsz halni, mint mindenki más is.
2019. jan. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne, mindenki értékes. Amilyennek tartod magad, olyannak fognak látni. Keresd meg az értkeid, és fejleszd magad. Csak az fog megtérülni az életben amibe belefektetsz. Nem egyik napról a másikra történik, sok idő mire a tapasztalat, tanulás hasznosul. Sosem tudni évek múlva, de még holnap sem mi fog történni. Ne add fel!
2019. jan. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok az.. ilyen fiu se kéne senkinek nehogy azt hidd. De neked tuti van esélyed, csak egy kis változás kell :) Hidd el van esély mindenre. Kivéve nekem. én már elkéstem.
2019. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 superlikomak ***** válasza:

Vallástól eltekintve, az életnek úgy tűnik, hogy nincs objektív értelme. Még ha úgy vallod, hogy "de van", akkor sincs, hiszen az, amit te vallasz, nem feltétlenül hat ki arra, amit én vallok. Ha a keresztény vallásnak a Bibliában leírt dogmái lennének az abszolút igazság, még akkor sem lenne. Magyarázat: A vita kedvéért fogajuk el, hogy a keresztény vallás az abszolút igazság. Ha Istent egy festőként képzeljük el, akkor a világ, amit teremtett a festmény. Istennek volt egy látomása, amit vászonra vetett. Viszont egy festmény mindenkiből más benyomást vált ki. "Death of the painter/author, ect." Ez annyit takar, hogy egy remekmű elemzése során a remekmű megalkotója jelentéktelenné válik, az a lényeg, amit az olvasó/megfigyelő lát benne. Ez sokszor drasztikusan különbözik ember és ember között és a leggyakrabban a megfigyelő és az alkotó teljesen mást gondol az alkotásról. Ebből arra tudok csak jutni, hogy ha az életnek van meghatározott értelme, amit egy teremtő vagy az Univerzum-szimuláció egyik informatikusa határozza meg, még akkor sincsen objektíven meghatározott értelme az életnek. Ez persze nem keverendő az okkal: Ok-okozati összefüggés van, például azért élek, mert megszülettem, azért születtem meg, mert a szüleim gyereket akartak, stb. Viszont ez nem egyenlő az értelemmel. Az egy olyan dolog, amit magadnak határozol meg. Ha viszont az ember nem talál kielégítő okot arra, hogy folytassa létezését, milyen oka van élnie? (ebben az értelemben az ok szinonima az értelemmel).


Erre a válaszom az, hogy helyettesítsük a kérdésben, "mi értelme van élni?" az "élni" igét a "meghalni" igével. Nos, itt azt találjuk, hogy meghalni ugyanannyira "értelmetlen", mint élni. Viszont ez elég nagy ellenérv? Van, akinek nem. Akkor van logikája az öngyilkosságnak, ha az egyén elég megfontolás után, és nem csak egy hirtelen, ideiglenes impulzus miatt, azt találja, hogy több oka van meghalnia, mint élnie. Csak ebben az esetben logikus az öngyilkosság.


Az, hogy az öngyilkosság gyávaság-e, már más kérdés. Leküzdeni a saját túlélési ösztönödet szerintem semmi féle képpen sem nevezhető gyávaságnak. Van, hogy az embernek lenne elég bátorsága szembenéznie a nehézségeivel, de az öngyilkosság egyszerűbb megoldás, tehát nevezhető akár lustaságnak is. Ebben nem foglalok álláspontot.

2019. jan. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ne old meg magad

Gondolj a családodra....hidd el minden jobb lesz

2019. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!