Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosságnak van logikája?

Superlikomak kérdése:

Az öngyilkosságnak van logikája?

Figyelt kérdés

Vallástól eltekintve, az életnek úgy tűnik, hogy nincs objektív értelme. Még ha úgy vallod, hogy "de van", akkor sincs, hiszen az, amit te vallasz, nem feltétlenül hat ki arra, amit én vallok. Ha a keresztény vallásnak a Bibliában leírt dogmái lennének az abszolút igazság, még akkor sem lenne. Magyarázat: A vita kedvéért fogajuk el, hogy a keresztény vallás az abszolút igazság. Ha Istent egy festőként képzeljük el, akkor a világ, amit teremtett a festmény. Istennek volt egy látomása, amit vászonra vetett. Viszont egy festmény mindenkiből más benyomást vált ki. "Death of the painter/author, ect." Ez annyit takar, hogy egy remekmű elemzése során a remekmű megalkotója jelentéktelenné válik, az a lényeg, amit az olvasó/megfigyelő lát benne. Ez sokszor drasztikusan különbözik ember és ember között és a leggyakrabban a megfigyelő és az alkotó teljesen mást gondol az alkotásról. Ebből arra tudok csak jutni, hogy ha az életnek van meghatározott értelme, amit egy teremtő vagy az Univerzum-szimuláció egyik informatikusa határozza meg, még akkor sincsen objektíven meghatározott értelme az életnek. Ez persze nem keverendő az okkal: Ok-okozati összefüggés van, például azért élek, mert megszülettem, azért születtem meg, mert a szüleim gyereket akartak, stb. Viszont ez nem egyenlő az értelemmel. Az egy olyan dolog, amit magadnak határozol meg. Ha viszont az ember nem talál kielégítő okot arra, hogy folytassa létezését, milyen oka van élnie? (ebben az értelemben az ok szinonima az értelemmel).

Erre a válaszom az, hogy helyettesítsük a kérdésben, "mi értelme van élni?" az "élni" igét a "meghalni" igével. Nos, itt azt találjuk, hogy meghalni ugyanannyira "értelmetlen", mint élni. Viszont ez elég nagy ellenérv? Van, akinek nem. Akkor van logikája az öngyilkosságnak, ha az egyén elég megfontolás után, és nem csak egy hirtelen, ideiglenes impulzus miatt, azt találja, hogy több oka van meghalnia, mint élnie. Csak ebben az esetben logikus az öngyilkosság.

Az, hogy az öngyilkosság gyávaság-e, már más kérdés. Leküzdeni a saját túlélési ösztönödet szerintem semmi féle képpen sem nevezhető gyávaságnak. Van, hogy az embernek lenne elég bátorsága szembenéznie a nehézségeivel, de az öngyilkosság egyszerűbb megoldás, tehát nevezhető akár lustaságnak is. Ebben nem foglalok álláspontot.



2019. jan. 23. 03:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Amennyiben valaki úgy gondolja, hogy a halál után nincs semmi és csak simán megszűnik létezni, akkor "megéri" meghalni, véget vet a szenvedésének, nem fog érezni se jót se semmit.
2019. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az öngyilkosságnak ugyanúgy semmi értelme, mint bármi másnak az életben. úgyis feldobod a talpad egyszer, addig meg élvezheted a szenvedést.
2019. jan. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem az nem normális aki "lustaságból" ölné meg magát már bocsánat. De az öngyilkosság akkor lenne gyávaság ha mondjuk valaki egy rossz időszakban van és"fél"a jövőtől. Egy ember ha komolyan gondolja ezt a dolgot az depresszióban szenved általában elég sok ideje már feketén fehéren lát mindent és ugyan azt az életet éli nap mint nap. Ha esetleg az adott személy viszont öngyilkos lesz véget vet a lelki szenvedésnek és fájdalmaknak igy neki jobb. (ilyenkor sokszor hivatkoznak rokonok/barátok arra hogy"de akkor nekem is rossz lesz... De ez a lehető legrosszabb érv arra hogy megakadályozza mert ebből nem azt kovetkezteti le hogy ő fontos neki és ezért nem akarja hanem hogy "ilyenkor is csak magára tud gondolni")az hogy az öngyilkosságra hajlamos személlyel mi van azután hogy megöli magát az már csak vallás kérdése...
2019. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!