Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg létezik ilyen jellegű...

Tényleg létezik ilyen jellegű mentális betegség/elmezavar egy gyilkos esetében?

Figyelt kérdés

Interneten olvastam egy tömeggyilkossal kapcsolatban, hogy ő maga mesélt, írt korábban másoknak arról, hogy állandóan torz/szétszabdalt arcokat lát mindenfelé, skizofrén volt az illető, hangokat, sikolyokat hallott, amiket eredetileg nem hallhatott volna, állandó kínzó rémálmok gyötörték szinte minden alvásnál, paranoiás lett és ezáltal teljesen bezárkózott a külvilágtól. Állandó félelemben élt maga miatt és saját maga által, ezért nem bírta tovább. Ezek a jelenségek egy idő után őrületbe kergették, és ezért lett gyilkos. Ilyen diagnózis tényleg létezhet egy ilyen beteg embernél, vagy ezeket csak úgymond bemagyarázzák ezek az őrültek, vagy alibit keresnek a tetteikre? Vagy csak mert érdekesen hangzik, és valamivel meg akarják magyarázni a dolgaikat. Én hülyeségnek tartom, ilyen hogy sétálsz az utcán és nem az emberek rendes arcát látod, hanem valami horrorfilmbe illőt, ilyen nem hiszem hogy létezik, max ha valami nagyon durva drogot fogyasztott az illető. De ez az illető elvileg soha semmihez nem nyúlt, és neki az általános állapota volt ilyen állandóan. Viszont ezen elgondolkodtam, szerintem elég durva, ha lehet példa ilyesmire.


Valóban van ilyen?


2019. febr. 13. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen igen. Elmebetegségnél előfordulhat. Főleg skizofréniában szenvedőknél. Ezért fontos, hogy időben legyenek az ilyen betegek kezelve gyógyszerrel. Ismerőseim között van skizofrén, és igen hangokat hallhatnak, és még gyilkolásra is kényszeríthetik a hangok.
2019. febr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Természetesen létezik ilyen! És igen, főleg skizofréneknél.


Egyébként olyan is van, hogy a bűnelkövető próbál meg mentális betegséget színlelni, de ezeket általában "hamarabb utolérik, mint a sánta rókát".

2019. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!