Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen ráparáztam a holnapi...

Teljesen ráparáztam a holnapi vizsgálatra. Hogy nyugodjak meg minél gyorsabban?

Figyelt kérdés

Holnapi hasi ultrahangra megyek. Nem a fájdalom miatt izgulok, mert nem fáj egyáltalán, hanem attól, hogy találnak valamit. Tüneteim/panaszaim vannak bőven, de nagyon nagyon valószínű, hogy lelki eredetű az egész.

Ma már 3x voltam nagy wczni, amiből 2x ment a hasam. Fáj a gyomrom, és szorít a torkom. A levegőt is szaporán veszem, a pulzusom is feljebb szaladt. Tipikus félelem, stressz.

Nem szeretném, ha holnap a rendelőből kellene kiszaladnom, mert az izgatottságtól megy a hasam. Illetve attól is félek, ha stresszelek elég sűrűn kell járnom pisilni. Előtte egy órával meg kell innom 4 decit, és már nem mehetek wcre vizsgálat előtt. Mivel sajnos a vizsgálat úgyis csúszni fog, így mégjobban fogok félni.

Legalább ma szeretném lenyugtatni magamat, mert nagyon nyomasztó ez a borzalmasan erős stressz. A hasam is fáj már, és sajnos a hányinger is egyre erősebb.

Nem szeretnék nyugtatót bevenni, de semmi nem köt le most.

Pánikbeteg vagyok, szóval mégnehezebb most.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2019. febr. 19. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Igyál egy sört! A komló nyugtat, segít elaludni, ahogy az enyhe alkohol tartalom is.

Ha gyógyszert szedsz, akkor jó a 0%.

Egy kis levendula tea, citromfű tea is jó, ha van otthon.

2019. febr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A sört nem szeretem. Citromfűlevél tea van itthon, az jó ötlet, köszi.
2019. febr. 19. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bevehetsz mégis valamit, amit felírtak ilyen esetekre. Nem kell szenvedned, ha van megoldás.

Nyugodtan vegyél be valami gyógyszert! Anélkül csak rosszabb lesz.

2019. febr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van nyugtatód, akkor azt ma este vedd be, és a vizsgálat előtt is egy órával. Másképp nehéz lesz ilyen tünetekkel a holnapi napod. Sajnos a saját tapasztalatomat írom le. Egy-egy szem nyugtató nem fog ártani. Nekem a doki azt mondta, hogy az ilyen mértékű stresszt csökkenteni kell, mert nagy baj is lehet belőle.
2019. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Túl vagyok rajta végre :)
2019. febr. 20. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!