Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy a Debreceni...

Mit tehetnék, hogy a Debreceni zárt osztályra ne kerüljenek be azok akik nem odavalók?

Figyelt kérdés
Tele van demenciás idős hölgyekkel, és volt ott egy nő aki már fél éve ott van miközben semmi baja nincs. Mondta, hogy a kertben kiabált és ráhivták a mentőket. Szerintem ez nem normális, hogy olyanokat is beraknak akik nincs ott a helye. Tehetek valamit ez ellen?
2019. febr. 20. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te ki vagy? Ott dolgozó?
2019. febr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most az a bajod, hogy nem tudsz bejutni, mert teltház van, vagy bent vagy és kénytelen vagy elviselni másokat is az osztályon?
2019. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bent, be se szeretnék jutni, csak emlékszem milyen körülmények vannak ott, és érdekel, hogy másoknak tudok-e segiteni :)
2019. febr. 20. 12:50
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem te vagy az orszályvezetö orvos, vagy a kórház vezetöje, nem tehesz semmit.

De igazán nem is értem, mi a problémád.

A demenseket sok esetben indokolt ott tartani, mert egyrészt agresszívak a környezetükkel szemben, másrészt "megszöknek" és veszélyes helzetekbe hozzák magukat - és ezt kell a szakembereknek megakadályozni.

Ami meg a "kertben kiabált és ráhívták a mentöket" valakit illeti, ennél azért jóval többre van szükség, hogy egyáltalán elvigye a mentö, ahhoz meg, hogy benn is tartsák még inkább.


Az, hogy "szerinted" mi a normális meg mi nem, teljesen mindegy, kivéve, ha pszicháter végzettséged van, az adott embereket alaposan kivizsgáltad és felelöséget mersz vállalni, hogy kiengedve nem tesznek kárt sem magukban, sem másban!

De ezt teljesen kizártnak tartom, mert a kérdésed alapján fogalmad sincs a témától!

2019. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
ok, köszi
2019. febr. 20. 12:56
 6/18 A kérdező kommentje:
Nincs semmi problémám, tényleg voltak ott olyanok akiknek nem kellene bent lenniük ezt onnan tudom, hogy a Pécsire nem zárnának be ilyen okokkal senkit... Lehet, hogy ferditett az igazságon aki bent volt, ezt tényleg nem lehet tudni.
2019. febr. 20. 12:58
 7/18 A kérdező kommentje:
Mellesleg én is egy félre értés miatt kerültem be, nem csak kitalálom vagy beképzelem.
2019. febr. 20. 12:59
 8/18 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy fél éve ott van a zárton, közben meg semmi baja nincs. Hát azt te csak hiszed. A nagymamám is eltöltött jó sok időt sajnos a zárton, mert mi még dolgoztunk, ő meg fogta magát és elindult a saját kis útjára éjnek évadján egy szál hálóingben. Kerestük, szerencsére megtaláltuk.

Hát téged nem azért zavar, mert segíteni akarsz, különben nem írtál volna pontos helyszínt.

2019. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért irok pontos helyszint, mert csak a Debrecenin van ilyen. Miért ne akarnék segiteni? Szerintem egy idős hölgynek nem a zárt osztályon hanem a szerettei között a helye. Ugye milyen gonosz vagyok? Ez az igazság...
2019. febr. 20. 13:04
 10/18 A kérdező kommentje:
Ő maga mondta, hogy semmi baja egyébként és teljesen normális volt, nem volt idős se...
2019. febr. 20. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!