Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pedofília lehet genetikai...

A pedofília lehet genetikai eredetű?

Figyelt kérdés

Olvastam a dologgal kapcsolatban cikkeket, de azok nem támasztották alá, hogy a pedofília a genetiknkkal kapcsolatos lehet, mint más szexuális hajlamok.Ezt többnyire valami gyerekkori sérelem következményének tudják be, pedig mi van, ha nem az?Mi van, ha ez pl abból adódik, hogy ösztönösen a legegészségesebb fiatalabb egyedeket keresi az emberi agy(főleg a hímnemű, hiszen a fiatal nőknek nagyobb az esélyük a gyermekáldásra, az emlős állatvilágban is ez rögtön az első menstrució után bekövetkezik, ami emberi értelemben 11-14 éves kor... női pedofilok nagyon nincsenek is) a szaporodás elősegítésér?.

Mi van, ha a pedofilok, pedofiloknak születnek, és ez ugyan úgy egy elnyomhatatlan vágy, mint ha valaki pl homoszexuális,(vgay más a társadalom által elfogadott szexuális beállítottsággal rendelkezik) de ezáltal a társadalomból kizárt és megbélyegzett ,és nem tudnak hogyan reagálni a társadalmi nyomásra és az elnyomhatatlan érzéseikre...

Ha a pedofiloknak is egy úgymond előbújási lehetőséget biztosítanánk a tásadalomban, és megfelelő kezelést, akkor, lehet, hogy nem követnének erőszakot gyerekek iránt?

Vagy ez ink tényleg gyerekkori sérelem, és a dominancia kifejezése valakik feleltt, akik egy gyenge ember számára csak gyerekek lehetnek?

Szerintetek?

(Amúgy ez a sok pedofil ügy miatt jutott eszembe, nem mintha pl Jackonak nem lett volna gyerekkori sérelme(már ha az volt!), de sok olyan is van, akinek nem volt, mégis az...)

Köszi a válaszokat!



#betegség #genetika #pedofília #mentalist betegség
2019. márc. 14. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy előadáson egyszer valaki feltette ezt a kérdést az egyetemen, és a válasz az volt, hogy a génállományunk felelőssé tehető a pedofíliáért (persze, ez túl komplex kérdéskör).
2019. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

1. A női szervezet nem 11-14 éves korban legalkalmasabb a gyerek kihordására, akkor még túl fejletlen, a menstruációs sem állt még be teljesen, stb. Ha minden ennyire belénk van kódolva, akkor ez is.

2. Vannak női pedofilok, nem tudom, honnan veszed, hogy nem nagyon vannak, nézz utána.

3. Van számukra lehetőség, hogy terápiára menjenek, mint bárki másnak! Egy szexuálpszichológus nem ítél el senkit amiatt, hogy pedofil vágyai vannak, sőt, semmilyen pszichiáter vagy pszichológus sem. Nekik az a dolguk, hogy segítsenek. Persze más kérdés, hogy ez annyira tabu, hogy sokan inkább magukban szenvednek, mintsem elmondják ezt akár egy szakembernek is.

4. Aki meg nem tudja visszafogni magát attól, hogy másokat ne bántson, annak egyértelműen jár a börtön / kényszergyógykezelés, mivel az már impulzuskontroll-probléma. Mint ahogy egy felnőtt férfinak is jár, ha felnőtt nőt megerőszakol, molesztál. A vágy egy dolog, a beteljesítését tudni kell visszafogni, ha ezzel egy másik embernek fájdalmat (testi, lelki) okozunk.

5. Egyébként maga a társadalom tényleg túlságosan elítélő. Nekem, saját magamnak jutottak eszembe pedofil gondolatok, és éppen erre az oldalra, ide a mentális eg. kategóriába kiírtam egy kérdést, még elég sok évvel ez előtt, hogy milyen eszméletlen bűntudat gyötör, kínoz a szégyen, legszívesebben meghalnék, de sosem bántanék senkit. Mindezek után a kérdésemet törölték, és "büntetést" is kaptam, 1 órán keresztül nem tehettem fel újabb kérdést, vagy választ se írhattam, mit tudom én már, tényleg nagyon régen volt, meg még írtak is hozzá valami üzenetet, ami itt a böngészőn megjelent nagy piros betűkkel, gyakorlatilag már végképp teljesen összetörtem, csak zokogtam órákon át, jó, hogy öngyilkos nem lettem... Ezért nem az oldal a hibás, nem rájuk akarok rosszat mondani konkrétan, hanem tényleg a társadalom nem ismeri el, hogy egy ez lehet egy lelki probléma egy emberben, súlyos, és aki ilyet gondol, az nem gyilkos, bűnöző, pszichopata állat, hanem egy lelkileg segítségre szoruló ember.

2019. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
#2 vagyok. Bocsi, a konkrét kérdésre nem válaszoltam, de úgy gondolom, hogy ha a szakemberek sem tudták eddig eldönteni, akkor én most nem fogok találgatni, ez nem a tippmix :)
2019. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

A pedofilia forditasban a gyermekek szeretetet jelenti, a gyakorlatban pedig szexualis vagy a gyermekek irant.


A pedofilok pont, hogy nem a 11-14 ev kozotti lanyokra vagy fiukra izgulnak. Igazabol nincs konkret kormeghatarozas, a 13 eves kor az ahol tobbe-kevesbe meghuzhato a hatar, de ez sem feltetlenul igaz. Nekik nem az szamit, hogy hany eves a gyerek, hanem hogy hogyan nez ki, a pubertas elott allo gyerekek irant erdeklodnek.


Van szamukra kezeles, hogy pontosan mi, azt nemtudom. Valoszinu, komoly pszichiatriai kezeles, onkontroll gyakorlassal. Nagyon sok olyan pedofil van, akirol senki nem tudja, hogy az, es soha nem lepett a tettek mezejere, mert tudja, hogy rossz, es eron felul probalja elnyomni a vagyait. Elobujasi lehetoseg peldaul az ilyen emberek szamara semmikepp sem lenne jo, hiszen az emberek alapbol megbelyegeznek, senki nem alkalmazna oket teljesen kitaszitottak lennenek, hiaba nem tettek semmit. (Es ezzel nem vedeni akarom oket)


A pedofil hajlam kialakulhat gyerekkori bantalmazas miatt is, illetve a dominancia gyakorlasa is a gyengebbek felett is okozoja lehet. Bar en azt nem neveznem pedofilnak, hiszen nem feltetlenul kell szexualis vagy a hatalom gyakorlasahoz.


Azzal viszont tisztaban kell lenni, hogy a pedofilia egy betegseg, ami nem gyogyithato, es nagyon sok pedofil kellokeppen szenved a gondolatai es vagyai miatt. A legvaloszinubbnek azt tartjak, hogy ez egy veleszuletett rendellenesseg, amikor az anyamehben az agy fejlodeseben valamifele zavar keletkezik, a pontos okat es folyamatat viszont nem tudjak.

2019. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
#4-es vagyok; azt kifelejtettem, hogy ez nem osszekeverendo a gyermekmolesztalokkal. Akiket gyerekkori bantalmazas ert, es hasonlokepp cselekednek, ahogy veluk is tettek, azok semmikepp sem nevezhetok pedofilnak.
2019. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!