Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet, hogy eddig az...

Miért lehet, hogy eddig az összes pszichológusommal kapcsolatban az volt a benyomásom, hogy nem tudnak nekem semmi újat mondani saját magammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olyasmit, amivel ne lennék már ezer éve tisztában.

Velem (a hozzáállásommal) lehet a probléma, vagy van, akinek ez tényleg nem használ?


2019. márc. 15. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem olyan, hogy beszélsz vele, aztán kerek perec megmondja neked, hogy te milyen vagy, mi a bajod, mit kell tenned, stb. Inkább csak kérdezget, meg próbál rávezetni dolgokra. Tud ő rólad sokmindent, amit te magadról nem, csak nem köti az orrodra.
2019. márc. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ, érdemes a terápia céljait megbeszélni, mert például ha egy dinamikus terápiára jársz, akkor általában úgy tűnhet, a legtöbb kliensnek ez a tapasztalata hogy a falnak beszél, és feleslegesen fizet ennyit a terapeutájának. Pedig az teljesen más módszerekkel operál, sokszor az áttételre van a hangsúly helyezve. Viszont mindenképp jelezd felé ezt az aggodalmat! Ne félj udvariatlannak lenni, egy terápiás tér pont arra van, hogy kimondd az érzelmeidet, és megtapasztald, hogy nem feltétlenül a várt reakciót kapod viszonzásként.
2019. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hozzátenném, mert talán számít, hogy többnyire nem maszekhoz mentem, hanem ingyenesen hozzáférhetőhöz (egy kivétel van, akihez még 17 évesen jártam, bár ő elsődlegesen pszichiáter). Jelenleg nincs "senkim", mert lejárt a 8 hónap, amennyi időt hivatalosan fordítani lehet egy páciensre. :D

Értem én, hogy nem kapom az arcomba az analízist, de ha esetleg nem sikerül rávezetnie arra, amire akar, akkor hagyja az egészet a francba, és sosem tudom meg, hogy lenne még valami, amire rá kellene jönnöm? Feltűnt, hogy mindig egy bizonyos konklúzió irányába próbál terelgetni, de már az elején tudtam/tudni véltem, hogy mire megy ki az egész, hogy mi az a következtetés, amit szeretne, ha levonnék. Persze igaza volt általában, csak nem éreztem, hogy előbbre jutnék vele, mivel folyton olyasmire sikerült kilyukadni, amit tudtam már eleve.

2019. márc. 16. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem tartom sokra a pszichológusokat. A családban van egy, szerintem ő az egyik legkevésbé kiegyensúlyozott közülünk.

Szintén a családban volt, aki haláleset miatt pszichológushoz járt, többnél is volt, abszolút nem segítettek neki a feldolgozásban.

Ha olyan mentális probléma van, pszichiátert kell keresni, egyébként meg szerintem rendezhető önállóan a probléma.

Persze lehet hogy vannak szuper pszichológusok, csak gondolom ők már mind külföldön vannak.

2019. márc. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem 2 eshetőség áll fenn: vagy elutasítod - abszolút tudat alatt - amit szeretnének veled közölni, félsz elismerni és félsz rajta változtatni. Másik, hogy egyszerűen béna, vagy nemtörődöm, vagy ténylegesen buta pszichológusokat fogtál ki, tapasztalatom szerint sajnos elég gyakori állatfaj :'( Gondolom ezek nem nagy IQ fighterek, meg a pszicho szak is csak egy szak, ott is át lehet evickélni kettesekkel, ki lehet puskázni az anyagot a vizsgákon, aztán az ilyenekből persze hogy nem lesz jó szakember.
2019. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóval úgy értettem, hogy csak azokat az infókat veszi be az agyad, azokat hallod ki a pszichológus mondandójából, amiket "amúgy is tudsz". Lehet, hogy mást is mond, csak az hozzád már "nem jut el", vagy valami kifogással elutasítod, stb.
2019. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3# milyen irányba akar mindig terelni? Szóba hozhatnád neki ezt a témát.


Igen, amúgy. Úgy tapasztaltam, ha a célzásból nem jön rá a kliens, akkor falra hányt marék borsó. De nem nagyon fog másik marékkal is odadobni. Ingyenesnél jartam.

2021. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!