Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukámról írnék pár sort....

Anyukámról írnék pár sort. Kezdek aggódni miatta, teljesen kifordult magából és nem tudom mit tehetnék érte. Ez mitől alakulhat ki?

Figyelt kérdés
Amióta elváltak apummal lett egy új kapcsolata. Az új párja nekem furcsa, kisebbségi komplexusa van szerintem, mindenkivel rivalizál. Mindig az a lényeg, hogy neki mindene jobb legyen, mint a másiknak. Mindenkit megszól és mivel gazdag le is nézi azt, akinek nem megy úgy a szekere. Anyum mindig szerény volt, de most kikelt magából. Minden eltett pénzét elköltötte drága ruhákra, parfümökre. A házban mindent lecserélt még akkor is ha utána tőlünk kellett kérjen pénzt, hogy legyen nála. Azt mondta amiatt, mert a párja megszólta és azt akarja, hogy lássa, hogy neki is van pénze. De elszállt vele valamii. Megkapja a fizuját és már aznap elkölti utána meg tőlem vagy apámtól kér. Én szívesen adok, de nem bírok százezreket. A párja nem segít neki semmiben... Ha a párja vesz egy tvt, anyám is azt akar, de nagyobbat és drágábbat. Múlt hónapban vettünk közösen egy ülőgarnitúrát, nem is örült neki annyit mondott ez is meg van. Másnap bejelentette, hogy akar egy autót. 20 éve nem vezetett. Mondtuk neki, hogy mi nem tudunk most autót is venni. Azóta nem eszik, csak cigizik és veszekszik, hogy igenis autót akar, mert a munkatársainak is van. Próbálom elmagyarázni neki, hogy nem tudunk ennyi pénzt most kifizetni az volt a válasza, hogy takarodjak ki külföldre, hogy több pénzünk, mert ő ezt nem bírja. A papám végül megvette neki az autót, de azóta se vezeti, mert rájött, hogy nincs rutinja. Nagyon elvagyok keseredve, hogy ilyen lett. Megsem kérdezi már,hogy mivan velem csak arról beszé, hogy mit akar venni. Kérdeztem tőle, hogy miért nem a párjától kér azt volt a válasz, hogy soha nem fog, mert ő egy független nő és nem szorul senkire. Torál kikészít már ez az egész... Mit csináljak, hogy egy kicsit vissszavegyen és a pénzen kívül érdekelje a családja is?

2019. márc. 18. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kicsit elfordulnék tőle pár hétre, hogy tanulja meg értékelni, mi az ami igazán hiányzik neki. Mindezt csak nevelési célzattal. Kicsit el kell tűnni, hogy felfogja, nélkületek semmit sem ér az élete.
2019. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!