Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köze a körömrágásnak az...

Van köze a körömrágásnak az idegrendszerhez? Hogy szokjam le róla?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta rágom a körmöm, az egész család ki van tőle, apám azt mondja, ez idegi alapú. Télleg így van? Mi a baj vele? Mennyire súlyos?
2010. júl. 3. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, ez idegi/pszichés alapú.
2010. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

21 éves koromig rágtam a körmöm,de tövig...Sokszor észre sem vettem,hogy rágom,annyira megszokottá vált számomra. Lehet idegi alapú is,de általában inkább egyfajta pótcselekvés.Nálam legalábbis biztosan az volt,ugyanis az idegállapotom/környezetem nem változott semmit,mégis teljesen leszoktam róla lassan 5. éve.Viccesen fog hangzani,de tényleg nem "kamu":én fogadásból szoktam le róla!Az egyik barátnőmmel fogadtunk,azt mondta,sose hagyom abba a körömrágást.De én nyertem:) Néha előfordultak "visszaeső" fázisok mikor ideges voltam,lerágtam 1-et 1-et,de ma már el sem tudnám képzelni.Azóta sokan dicsérik a kezeimet és a körmeimet,ami nagyon jólesik.Szerintem csak akaraterő kérdése a leszokás.Ha viszont idegi alapú (állandóan feszült vagy,szorongó,vagy stresszes),akkor lehet,hogy valami nyugtató hatású készítmény segítene.


24/L

2010. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 3 éves korom óta csipkedem a számról a bőrt a mai napon is.
2010. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

nekem is volt ilyen körömrágós időszakom.

én úgy szoktam le, hogy vettem legalább 6 csomag rágót. amikor körmöt akartam rágni elkezdtem rágózni. és bejött.:)

2010. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
én hallottam olyat, h van olyan átlátszó körömlakk amit direkt körömrágás leszoktatására fejlesztettek ki mert annyira keserű h akinek ez van a körmén egyáltalán nem fogja rágni, a nevét sajna nem tudom
2010. aug. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!