Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Nem érzem normálisnak magam. Képtelen vagyok felfogni, mi történik körülöttem. Néhány hónapja eltört bennem valami.. valaki, akit gyűlölök kihozta belőlem ezt, volt egy idegösszeroppanásom, és azóta valami más..

Szótlan vagyok, motiválatlan, ok nélkül eszek, aztán szidom magam a 10 kilós túlsúlyom miatt. Az edzést mindig félbehagyom, egyszerűen nem motivál semmi. Csak haladok az árral. Hagyom, hogy a dolgok csak úgy történjenek körülöttem. Úgy érzem, elvesztettem az irányítást az életem felett.

Néhány hónappal ezelőttig tudtam álcázni, hogy mennyire kedvetlen, és végtelenül szomorú vagyok, de már nehezen tudok magamra erőltetni egy-egy mosolyt. Nem keresem mások társaságát, nem vágyok senkire, és irritál, ha valaki hozzám szól, odajön, vagy csak rám néz. Utálom magam, amiért ilyen gyenge vagyok, hogy képtelen vagyok tenni a saját boldogságomért.

Mikor végre rendbejöhetne az életem, nem fogadom el. Nem merem elfogadni. Félek, hogy megégetem magam, ha nem vagyok elég óvatos. És basszus, még csak gyerek vagyok.. normális ez ebben a korban? Most ballagok általánosból, nyáron költözünk jó messzire, végre kaphatok egy családot.. és félek. Rettegek, hogy nem sikerül. Megkedveltem őket, és ez veszélyes. Eddig mindenkiben csalódtam, akiben megbíztam.

Egyre jobban teljesítek tanulás téren. Talán mégis van egy kis motivációm: Anyának nem okozhatok csalódást. És nem is fogok. Legalább ő legyen boldog.

Ha végre megkapom, amire vágyom, miért vagyok ilyen? Végtelenül örülök, de annál jobban rettegek. Bocsánat, ez elég kusza lett, de nem igazán tudom rendbetenni a dolgokat a fejemben.


2019. ápr. 10. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert nem vagy jól, kb. le is írtad te is. Arra gondoltál, hogy pszichológushoz fordulj?
2019. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!