Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusokat vajon...

A pszichológusokat vajon tényleg érdekli a klienseik problémái?

Figyelt kérdés

A pszichológusokat vajon őszintén érdekli a klienseik problémái vagy csak megjáttszák magukat és együttérzést színlelnek,hogy elnyerjék a bizalmukat, annak reményében, hogy azok legközelebb is jőjjenek?

A félre értések elkerülése végett. Nem várom el egy pszichológustól, hogy szabadidejében is az én problémáimon töprengjen és esetleg sajnáljon, csupán annyit, hogy abban az egy órában amiért fizetek neki, addig a lehető legjobb tudása szerint velem foglalkozzon és legyen őszinte.

A saját pszichológusomban egyébként teljes mértékben megbízók és nem gondolom, hogy megjátszaná magát, csak kíváncsi voltam, hogy mások mit gondolnak erről.



2019. ápr. 18. 06:37
1 2 3
 1/23 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Én úgy gondolom, hogy a terapeutám komolyan vesz, együttérez velem, de nem vesz engem magára. Tényleg érdekli a problémám. Biztosan gondolkozik a szabadidejében ő is annyit rajtam, mint én a saját munkámon.
2019. ápr. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Egy jó pszichológust biztos, hogy érdekel a kliens problémája. Én például azon hökkentem meg, amikor a terapom hónapokkal később is felhozott valamit, amit mondtam neki, én már alig emlékeztem rá, de ő a jelek szerint továbbgondolta és újra behozta az ülésre.

Azt is tapasztaltam, hogy más kliensekkel is hasonlóan van (többüket ismertem csoportterápiáról).

2019. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
"én már alig emlékeztem rá, de ő a jelek szerint továbbgondolta" Ilyen nálam is volt.
2019. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%
A jó pszichológust érdekli. A rosszat nem. Sajnos az utóbbiból van több. Viszont sajnalni egyik sem sajnál. Az neki se nem feladata se nem vezetne semmi jóra. Regen rossz ha egy pszichológus lesajnálja a páciensét. A helyesírásod viszont zavaróan rossz, csinálj vele valamit.
2019. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Utolsónak: Általában oda szoktam figyelni a helyesírásra, de most tényleg ejtettem pár hibát, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem! Én a következő hibákat vettem észre:

- megjáttszák helyesen megjátsszák

- jőjjenek helyesen jöjjenek

- félre értések helyesen félreértések

Az írásomban összesen 95 szó volt, ezek közül én 4-ben találtam helyesírási hibát, tehát ez azt jelenti, hogy a szavak 4,21%-át írtam helytelenül. Ez számomra nem tűnik olyan szörnyű aránynak, azonban azzal egyetértek, hogy tényleg zavaró :)

2019. máj. 4. 17:32
 6/23 anonymousreview60 ***** válasza:
80%
#4 a hóhér. Most felakasztom. Az nagy baj, ha a pszichológus LEsajnálja a kliensét, mert akkor árt neki. Akkor, ha SAJNÁLJA, csak egyszerűen alkalmatlan a pályára (/pillanatnyilag). Ha együttérző/bele tudja élni magát, akkor dolgozik jól a terapeuta.
2019. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
57%
nem de ez a munkája
2020. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Enyémet látszik,hogy nem érdekli illetve,hogy otthon nem gondolkodik rajta az 1000%. De nem "haragszom" rá Tb-s és rengeteg betege van.
2020. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%
Ha nincs elég pénzük, hogy kifizessék a konzultáció árát, akkor igen.
2021. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Bár nem vagyok pszichológus, hasonló munkakörben tevékenykedek, és igen, őszintén érdekel. Különben nem ezt csinálnám. Ez egy hivatás.


Egyrészt a jó (nem megélhetési) pszichológus segíteni akar, tehát tudása legjavát beleteszi, és a munkaidejében bőven előfordul, hogy agyal a kliensei problémáin. (Sajnos sokszor azon kívül is, nehéz csak úgy "lehúzni a rolót".)


Másodsorban minden esetből tanul ő is, hiszen nincs két egyforma ember. Minél inkább odafigyel, annál többet profitál ő is a terápiából.

2021. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!