Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban hordozhatunk olyan...

Valóban hordozhatunk olyan genetikai gént, ami a függőséget magában foglalja? hálás lennék a véleményekért!

Figyelt kérdés

Régóta vagyok Frontin függő,de hiszem,hogy a jelenlegi hosszú távú rehabilitáción fel fogok épülni időt hagyva magamnak.

2 hétig voltam otthon,de Édesapám zugivó évek óta,és utána kötegszik,ami persze nincs rám jó hatással.mellette napi több cigit szív.Tehát kettős függősége van.Szerintetek tényleg ő is benne van,hogy gyógyszerfüggő lettem az mellett,hogy én sem tudom a stresszt kezelni?



2019. ápr. 30. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
véleményekre vagy kiváncsi vagy a tényekre?
2019. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Már számtalan gént azonosítottak ami a függőséggel hozható összefüggésbe.


Ez ma már nem vita tárgya, hanem tény. Keress rá, számtalan tanulmány készült.


Élő példa én, nekem olyan a genetikám, hogy elkerült minden függőség eddig.


Nem lettem alkesz, pedig rendszeresen ittam.

Nem lettem dohányos, pedig bulikon mindig cigiztem... egyszer úgy döntöttem soha többé. Azóta csak évi 1-2 szál.


Nem lettem thc függő, pedig volt hogy minden héten szívtunk és ittunk rá.


Kinőttem belőle.


... de talán a legfontosabb számomra, pszichiáter írt fel Xanaxot(=Frontin) 5 éve... 0.25 mg és később 0.5. Generalizált szorongásra és pánikbetegsétre SSRI mellé (1 évig szedtem)


A Xanaxot 5 évig szedtem, volt hogy kihagyásokkal...de elalváshoz kellett már. Máshogy nem tudtam aludni. Volt hogy hetekig 0.5-el aludtam, aminek már nem sok szedáló hatása volt. Tehát a tolerancia kialakult.

Ittam is rá, szorongás nem volt sok már, inkább élvezeti cikként fogyasztottam :d


Aztán egy napon úgy döntöttem Cold turkey, és egyik napról a másikra leálltam vele.


Jó a 0.5 gyerekadag azt mondják... de évekig ettem.


2 hétig forgolódtam, borzasztóan aludtam...de kb ennyi, azóta enélkül alszom. Már kb 700 órája.


Azóta mintha javult volna a memóriám, összeszedtebb és kreatívabb vagyok. Sokkal könnyebben felkelek.


Megéri leállni! Szétcseszi a memóriát idővel.

Talán azért reverzibilis a hatás.


Tehát baromi érdekes, valaki még 0.25-re is rászokik szinte azonnal. Nekem hálisten szerencsések a génjeim.

2019. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyit eszel naponta és milyen időközönként?

Mi van ha kihagysz pár napot?

2019. máj. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3*0,25 mg három részre elosztva
2019. máj. 1. 00:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát nagy eséllyel Apám miatt vagyok gyógyszerfüggő?
2019. máj. 1. 00:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ez nem így működik.


Bizonyos génvariánsok hajlamosítanak a függőségre.


Ez csak az alapot adja meg. A többi mindig a környezet hatása. Viselkedésminták,stresszorok, barátok, de még a táplálkozás és ezer más egyéb dolog is befolyásolja.


Kár ezért bűnbakot keresni, nincs tisztán genetikai háttere semmi ilyennek.


Azt a gyógyszert csak elkezdted valamiért szedni, ami gyaníthatóan nem szűnt meg. Nem is értem miért írta fel az orvos?


Ma már nem írnak fel szorongásra sem 1-2 hónapnál tovább Xanaxot! Csak az elmaradott ostoba pszichiáter max. Jó szakember ezt nem így kezeli.


Válts pszichiátert és kapsz új, modern gyógyszereket... a Xanaxról meg lejössz csökkentve az adagot. Ne tégy úgy mint én, ha panaszaid vannak, mert az komoly problémákat okoz!

2019. máj. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!