Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a valóság helyett virtuális...

Ha a valóság helyett virtuális világban élek, akkor milyen fajta betegségem van?

Figyelt kérdés
Nem bírom ki 5 percig telefon,számítógép nélkül. Alvás zavaraim vannak. Rájöttem hogy a sok traumától amit kaptam de már nem tudok máshogy élni. Videójátékozás,sorozatok világa. Már csak interneten tudok beszélgetni emberekkel. Így tartom a kapcsolatot velük. Reggeltől hajnalig.
2019. máj. 29. 20:27
 1/5 anonim válasza:
Fuggoseg.
2019. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen betegséged sincsen. Ha te jól érzed így magad akkor csináld.

A videó játékok (sajnos/nem sajnos) sokszor ezerszer szebbek mint a való élet. Így teljesen érthető ha valaki ebben próbál vigaszra lelni. Jobb mint ha pl. alkoholba folytatnád a bánatod.

2019. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A telefon, számítógép probléma függőség jele. Az alvászavar is emiatt van. Tipp: ha letöltesz egy kékfényszűrőt nem fogja befolyásolni a cirkadián ritmusodat (pl. gépre fLux, de telefontra is van sok ingyenes app). Állításod szerinte nem tudsz máshogy élni, ezt kicsit pontosítani kellene. Ha a lakásodból sem tudsz kimenni, gyötör a gondolat, hogy idegenekkel találkozz/beszélj akkor az agarofóbia jele. De, ha csak azért nem tusz máshogy élni mert így kényelmes számodra akkor nincs semmi gond. De azért az emberi kapcsolatok fontosak.
2019. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez modernkori betegség gyakorlatilag amit leírtál az összes fiatalabb generációra igaz (nyilván vannak kivételek, de nem sok ilyennel találkoztam), köztük rám is. Ha tetszik ha nem ebben a világban már nem lehet érvényesülni számítógép, okos telefon nélkül.

Egyébként ez azért van mert az ember keresi az életében a pozitív pillanatokat, amelyek egy videojáték esetében (főleg kompetitív játékoknál) sikerélmény is lehet. Vagy ha megnézzel egy jó sorozatot, amibe teljesen bele tudod élni magad, akkor az idő alatt teljesen megfeledkezel a saját gondjaidról és egy szép, gondtalan világba kerülhetsz.

Nem árt azért egy kis mértékletességet tartani, mert akármilyen jó élmény egy videojátékban jó lenni vagy egy sorozatot nézni, EZEK nem valós élmények (báris nekem nem azok) Sokkal szerencsésebb az ha valós ingereket keresel az életben pl emberekkel találkozol, ismerkedsz, elmész egyet sétálni stb. Mert ezek a dolgok amellett hogy pozitív élmények, még a hasznodra is válnak. A sorozatok, játékok csak hamis boldogságot okoznak (báris nekem) ami nagyon rosszat tesz az emberi pszichének hosszútávon.

2019. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Világidegen lettél.
2019. máj. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!