Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy az okostelefo...

Lehetséges, hogy az okostelefonom figyelemzavart alakított ki nálam?

Figyelt kérdés
Régebben nem ilyen voltam. Mindig mellettem van az okostelefonom és folyamatosan csekkolom, akkor is, ha másban vagyok éppen. Most pl. úgy írom ki ezt a kérdést, hogy a noteszomban jegyzeteltem valamit a mai napomról és hirtelen felindulásból, nem tudom miért, meg kellett szakítanom, hogy telefonozzak. Van, hogy egyszerre 4-5 dolgot is nézek a telefonomon, de úgy érzem néha, hogy azokra is felületesen figyelek. Mikor nem telefonozok hosszú ideig, akkor azt érzem, hogy mélyebb és kitartóbb a koncentrációm.
2019. jún. 22. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen! És nem csak azt, hanem súlyos függőséget is....


Próbáld meg, hogy 1 hétig nem használod a telód és kimész a természetbe!

2019. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mikor csinálok valamit, ahova nem vihetem a telefont (úszni, kajakozni, vagy pl. munkába) akkor nem hiányzik, csak mikor közel van, akkor érzem az ingert.
2019. jún. 22. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálam is. Leszedtem egy appot ami méri, hogy hány órát használom. Hát tragédia komolyan.
2019. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam teljesen ugyanezek a tünetek vannak.

- Megszakítok teendőket, hogy csekkoljam a telefont.

- Felületesen foglalkozom dolgokkal, míg azelőtt képes voltam elmélyülni.

- Minden kínom-bajom van, amikor hosszabb cikket kell olvasnom, jegyzetelnem.

- Felületesen olvasom a könyveket. :(

2019. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én már azon gondolkozom, hogy túladok az okostelefonon és visszatérek egy régi butatelefonra, mert többet árt nekem, mint használ. :(
2019. jún. 22. 21:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és a legszörnyűbb, hogy sokszor olyan dolgot nézegetek rajta, ami nem érdekel, vagy ami kevésbé lényeges a másik teendőm mellett.
2019. jún. 22. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak az alakította ki önmagában, de igen, valószínűleg hozzájárult.
2019. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező! Jól teszed, mert jól érzed. Meg kell szüntetned ezt a függőséget, amíg nem késő és képes vagy rá.


Már az is nagy dolog, hogy egyáltalán felismerted és tudatosítottad a probléma forrását, mert nagyon sokan már menthetetlenek....

2019. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!