Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegi alapon lehet, hogy...

Idegi alapon lehet, hogy rosszul vagyok, ha nem otthon vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig van valami, amikor pl dolgozok, vagy idegen helyen vagyok. A leggyakoribbak a gyomorpanaszok. Etvagytalanság, gyomorfájás, gyomorégés, hányinger. Van amikor konkrétan undorodok ételektol, amiket amúgy szeretek.

Mindig azt hiszem, hogy beteg vagyok. De aztán hazamegyek és ezek elmúlnak, megjon az étvágyam, jól érzem magam.

Ez akkor idegi alapon van? Tudni kell rólam, hogy nagyon félek a hanyastol és mindig rettegek, hogy majd idegen helyen leszek rosszul.

Nemrég volt egy vírusom. Azóta még rosszabb. Ha valami hasonló tünetet érzek, ami akkor "előjel" volt teljesen kikeszulok.

Mit lehet ezzel kezdeni?


2019. júl. 13. 16:39
 1/2 anonim válasza:

Igen sajnos velem is ez van, pont ahogy leírtad.

Esetleg próbálj meg ilyenkor MagneB6-ot szedni. Enyhébb szorongásra és stresszre elvileg jó és az étvágyadat is meghozza. Nekem nem csinált semmit de hátha neked is bejön, mint sokan másoknak. :)


Illetve érdemes lehet akár pszichológus/pszichiáter segítségét kérned. Nem kell gyógyszert íratni vagy terápiára menned ha nem akarsz de érdemes lehet beszélni róla, mert ha elfojtod akkor ez csak egyre rosszabb lesz! Sajnos tapasztalatból beszélek.

2019. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az idegi problémák nem eseményekhez kötöttek, a pszichések annál inkább.

"nagyon félek a hanyastol és mindig rettegek" = tipikus pszichés tünet.

Érdemes lenne pszichoterapeutát felkeresned.

2019. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!