Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell meditálni? Mi a...

Hogy kell meditálni? Mi a különbség a meditáció és a relaxáció között?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal jön manapság, hogy lelki probpémákra, szorongásra, stressz ellen milyen jó a meditáció. Biztos én csinálok valamit rosszul de engem a neten lévő meditációs és relaxációs zenék és anyagok nem megnyugtatnak, hanem felidegesítenek. Amiben beszél is valaki attól meg ki tudnék futni a világból.
2019. júl. 17. 02:31
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor jó valami, ha nem zavar és megnyugtat. Ha idegesít a zene vagy ez a dolog, akkor ne hallgasd. Relaxálni nem csak ilyen zenékre lehet. Valaki kitalálta egy álmos hajnalon, hogy ezek a zenék mikyen jók erre, hát nekem sem tetszik mind, ami erre van kitalálva,baromi unalmasak.
2019. júl. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Az autogén tréninget magadnak kell mondanod, az a legjobb relaxáció. Meditációt majd akkor, ha jól tudsz relaxálni.

(Meditáció = információ kihozása a tudattalanból, hozzáértő tanítótól lehet helyesen megtanulni.)

2019. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az autogén tréninget megtanultam. De nem tudom miről beszélsz. Semmit nem kell magamnak mondanom. :D Továbbra sem értem a különbséget.
2019. júl. 17. 15:25
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
65%

A meditáció rendszerint olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak. A cél a lelki béke, megnyugvás keresése. Ilyenkor sikerül a környezetből kikapcsolódni, úgyhogy pszichológiai szempontból az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni.


A relaxáció a pszichológiában az az érzelmi állapot, amikor az adott élőlény megszabadult a feszültségektől, melyeknek forrása lehet a harag, a félelem, vagy a szorongás. Az Oxford szótár szerint a relaxáció az az állapot, amikor a test és az elme mentes a feszültségektől és a szorongástól. A kikapcsolódás az agy frontális lebenye számára egyfajta könnyű drogként szolgál, amikor is a hátsó cortex impulzusokat küld a frontális kérgen keresztül, amely nyugtató hatással bír. A kikapcsolódást el lehet érni meditációval, autogén tréninggel és progresszív izomelernyesztéses technikával. A pihenés javítja a szervezet mindennapi stresszel való megbirkózását. A stressz lehet az okozója több mentális és fizikai egészségügyi problémának, ezért a nyugalmi állapot elérése előnyös a szervezet egészségi állapotának javítása szempontjából. Amikor feszültek vagyunk, akkor a szimpatikus idegrendszer aktiválódik, ami az ősi időkből származó "küzdj, vagy menekülj" reakciót idéz elő a szervezetben, ami hosszú távon káros hatással van a szervezetre.


-Wikipédia

2019. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor már csak azt kéne megtudnom hogy lehet mindezt kivitelezni. A neten lévő ótvar zenéket kihagyva.
2019. júl. 17. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kétféle megközelítést javasolnám így kapásból:



[link]



[link]

2019. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

"Az autogén tréninget megtanultam. De nem tudom miről beszélsz. Semmit nem kell magamnak mondanom"

Akkor Te nem az autogén tréninget tanultad meg, hanem valami mást, esetleg olyantól tanultad, akinek fogalma sincs róla.

2019. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy pszichológustól tanultam.
2019. júl. 18. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!