Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan mintha más lennék, mint...

Olyan mintha más lennék, mint a többiek?

Figyelt kérdés
Miért érzem azt, hogy mintha más/furább lennék másokhoz képest? Ráadásul a beszédem is néha fura, van mikor a bonyolultabb szavakat érthetetlenül mondom, ezért meg kell ismételnem lassabban, és ha nem gondolom végig amit mondani akarok, akkor is megbotlik a nyelvem néha. Társaságban pedig keveset is beszélek, nem feltétlen ez miatt, csak nem tudok mit hozzászólni, vagy nem tudom mikor szóljak hozzá.
2019. júl. 21. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem kell mindig az autizmusra gyanakodni, de lehet, hogy az vagy.

Nincs gondod beilleszkedni egy közösségbe?

Nem vagy egy kissé merev? Gondolkodásban, napirendben.

2019. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan működöm. Egyenesen fóbiám van a szociális megnyilvánulásoktól. Nem vagyok antiszociális ezt a legeslegnagyob magabiztossággal mondhatom, alapvetően kedves és barátságos vagyok mindenkivel és nincs ellenemre a társaság. De....Amikor kevésbé komfortos társaságban vagyok és nincs annyira meg a közös hang egyszerűen képtelen vagyok mit mondani csak hallgatom amit mások mondanak. Ha pl reggel meglátom, hogy az egyik kolléga ott áll a buszmegállóban akkor inkább "elbújok" (elszaladok még boltba stb) hogy ne együtt menjünk munkába mert az a 20 percnyi kínos csend megőrjít és mindig ott van a fejemben, hogy csak rajtam áll, hogy nem beszélgetünk, de képtelen vagyok rá. Ha meg esetleg mégis és valamit hosszabban akarok mondani akkor mindig észreveszem, hogy nagyon kell gondolkodnom mit is akarok mondani, néha van hogy egymás után 5x is elismétlek egy szót mire eszembe jut hogy mi lesz a következő és né ha eléggé odanemillő szavakat használok "idegességemben" ami hasonlít jelentésben, de mégsem pont ugyanazt jelenti és ettől már hülyén hangzik a mondat. Ez olyanokkal nem esik meg akiket jól ismerek és érzem a kapcsolatot, csak az "ismerős" szintű emberekkel pl kollégák ilyesmi. Hogy ez mitől van és mit lehet ez ellen tenni, nos fogalmam sincs, de a lényeg nem vagy ezzel egyedül.
2019. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!