Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol derül ki, hogyan, ha...

Hol derül ki, hogyan, ha valaki autista? Ki csinál ilyen tesztet, milyen orvos?

Figyelt kérdés

2019. júl. 22. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö lépésbena háziorvoshoz kell fordulni, ha ilyen gyanu van, ö tovább tud utalni megfelelö szakrendelésre. De az autizmus megállapítása nem EGY TESZT, hanem több napos tesztsorozat, szóval annyira nem egyszerü.
2019. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ahogy az előző írja. Hozzátéve azt hogy nagyon sok típusa van nem mindegy mennyire komoly. Fontos minel előbb a gyanú esetén elvinni a gyereket mert hamarabb elkezdődhetnek a fejlesztések. Tehat inkabb feleslegesen vidd el gyanú esetén minthogy ne legyen kezelve.
2019. júl. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 2-nak igaza van, gyerek esetében tényleg nagyon fontos a korai felismerés. Az unokámnál is 3 évesen diagnosztizálták, akkortól kapott fejlesztést, ami naogyon sokat segített neki is meg a szülöknek is. (A szülöknek külön terápia-sorozat volt, ahol megtanulták a megfelelö reakciókat a gyerek viselkedésére, hogy minél kevesebb komoly roham legyen, így ök sincsenek azóta folyamatosan készenlétben, hogy mikor robban a gyerek)

Mostanra nagyon sokat javult a gyerek, ösztöl kezdi a középiskolát és az általánosban már nem volt vele igazán probléma, simán be tudott illeszkedni a közösségbe.

2019. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti...rólam lenne szó. Nem vagyok már gyerek. Nagykorú vagyok. Ezt felvetette az egyik tanárom, amikor már gimnaista voltam, mivel rengetegszer ahogy mondták, “nem megszokott” módon reagáltam a közösségen belül, nem tudtam a csoportos foglalkozásokba kiigazodni, az emberekkel való beszélgetésem és bármilyen interakcióm pocséknak lett mondva, és ezért elkezdtek velem külön foglalkozni, úgymond az “én nyelvemre” lefordítani a dolgokat, amiket alap esetben rajtam kívül mindenki megértett. Azt javasolták, hogy még jobb előbb, mint utóbb ezt kezelni vagy segíteni rajta, nehogy majd munkába vagy máshol ez a gond kiüssön
2019. júl. 22. 16:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Az nem tudom mennyire számít, hogy kiskorban is volt erre gyanú, mert akkor se tudtam a közösségben meglenni és nagyon sokszor nem értettem alap dolgokat, fel is merült a gyanú, nem csináltak semmit se és a tanáraim szerint rosszabbodtam is, a figyelmem meg a koncentrációm se volt normális és én se a minősítésük szerint
2019. júl. 22. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor is megéri elmenni, mert ha a gyanu beigazolódik, akkor még mindig lehet fejleszteni a viselkedésedet meg reakciódat. Mindenképpen menj a hßaziovoshoz és kérd meg, küldjön tovább.
2019. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek általában nem értenek az autizmushoz. Autizmus szakirányú gyógypedagógusra van szükség, meg egy olyasvalakire, aki kisgyermekkor óta ismer.
2019. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Felnőtteket az Autizmus Alapítvány diagnosztizál.
2019. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Drága!

Ide meny itt csinálnal felnőteknek is dignozist és itt kiderül van e gond vagy nincs.

Autizmus Alapítvány

1089 Budapest, Delej utca 24-26.

1426 Budapest, Pf. 68.

06-1/314-2859, Fax.

autizmus@autizmus.hu

Szép napod kedves kérdező.

2019. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kisgyerekkorodban felmerült, nagyon is sokat számít, konkrétan diagnosztikai kritérium, mert olyan nincs, hogy valaki felnőttkorban lesz autista.

Ahogy már többen írták, felnőtteknek az Autizmus Alapítványnál van lehetőség, és itt kapsz egy olyan tesztet, amit a szülőknek kell kitölteni a gyerekkorodról (vagy valakinek, aki jól ismert akkoriban).

2019. júl. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!