Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy a PCOS miatt nem...

Lehet, hogy a PCOS miatt nem nőttek/nőnek a melleim?

Figyelt kérdés

Egy éve derült ki, hogy cisztáim vannak. A nőgyógyász nem mondott ezzel kapcsolatban semmit. Annyit tudok erről a dologról amennyit neten olvastam róla.

Mivel még nem szeretnék gyereket Cypromix fogamzásgátlóval "el lettem intézve".

Nem vagyok túlsúlyos,bár elég könnyen hízó típus vagyok. Egyszerűen mindenhova hízok csak mellre nem. Pedig a fogamzásgátló volt az utolsó mentsváram.

Tudom,hogy nem ez a legfontosabb de nem tudom magam addig elfogadni amíg legalább egy kicsit nem nőnek.

Szerintem abszolút nem normális dolog, hogy a családban mindenkinek nagy melle van, én pedig egyszerűen képtelen vagyok oda hízni.

7 kilót híztam (nagyon vékony voltam) de egy gramm nem ment a mellemre. Akkora mellem van mint egy 11 éves kislánynak.

És nagyon csúnya az összhatás hogy mindenhova tudok hízni, csak pont mellre nem.

Lehet, hogy a PCOS az oka? Olvastam, hogy a túl sok férfi hormon is szerepet játszhat ebben.

19/l



2019. júl. 24. 18:05
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Az eredeti kérdésedre válaszolva igen, előfordulhat, hogy a kis, fejletlen mellet a Pcos okozza, nálam is valószínűleg ez történt.

Az én családomban is szintén nagy melle van mindenkinek, nekem meg nem elég, hogy kicsi maradt, deformált, tubuláris lett. És bár a pcos-nek rengeteg tünete van, és egyén függő, hogy kinél melyik jelenik meg, nagyban összefüggésbe állítható a betegség és bizonyos mell deformitások.

Ezzel sajnos nem lehet mit csinálni, próbáld meg elfogadni önmagad, vagy ha nem megy, gyűjts pénzt és csináltasd meg.

Egyébként a fogamzásgátló szedését én sem javaslom, ahogy előttem is írták, az csak elfedi a tüneteket és nem segít egyáltalán kezelni a szindrómát.

Illetve 19 évesen felesleges az esetleges meddőségen keseregni, a a világon minden 10./12. nőnek pcos-e van, és az NEM IGAZ, hogy nem lehet vele teherbe esni, rengeteg nőnek sikerült eddig. Ha ezt az orvosod állította, akkor keress egy másik szakembert.

Diéta, mozgás, egészséges életmód a titok, és esetleg keress fórumokon olyan lányokat/nőket akik hasonló cipőben járnak, hogy könnyebb legyen elfogadni.

Tudom, milyen (szar tud lenni) ilyen hormonproblémákkal élni, de a pcos egyáltalán nem a világ vége, nem veszélyezteti direkt módon az életedet.

22/N

2019. aug. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!