Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem érdemes már soha többé...

Nem érdemes már soha többé strandra mennem? Vagy hogyan előzhetem meg a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
A történet a következő: több mint 1 évig hüvelygombával szenvedtem, mivel mindig kiújult valamitől 2 héten belül, emiatt fél vagyonom rá is ment. Most végre úgytűnik hogy elmúlt, de a barátnőm elhívott strandra. Mit kellene tennem hogy ne jöjjön ki? Vagy inkább mondjam le és soha ne menjek strandra?

2019. júl. 25. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Gynopatch uszodai tapaszt sokan dicsérik. Én még nem próbáltam. Lehet, hogy hülyeség, de egy próbát megér. Elvileg Dm-ben is lehet hasonlót kapni.
2019. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Ennyi információból lehetetlen értelmes tanácsot adni.


Azt írod, "Most végre úgytűnik hogy elmúlt": csak reménykedni tudok, hogy nem magad, otthoni módszerekkel kezelted a problémát.


Menj el nőgyógyászhoz és beszéld meg, részletesen, beleértve az ismételt kiújulását, meg hogy nincs-e valami más betegség a háttérben.


Az, hogy ilyesmi miatt nem menj soha strandra, elfogadhatatlan életminőség-csökkenés és valószínűleg értelmetlen is, mert a nők jó részre jár strandra és nincsenek ilyen problémái.


Mindenképpen menj el nőgyógyászhoz: ha már voltál, akkor próbálkozz meg egy másikkal, hátha jobban rájön, mi a gond és jobban tudja kezelni.

2019. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Hàt ha Te azt èlvezed,hogy abban a vìzben àzol,amiben màsnak a szőrős/fekàliàs segge,gombàs làbkörmei,ki tudja mèg milyen betegsèga van,akkor hajrà.
2019. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy hüvelygombád van?

Mert lehet, hogy candida vagy allergiás tünet. Én is évekig szenvedtem a hüvelygombától. Az orvos is mindig erre írt ki kenőcsöt. Majd elmentem egy maszekhoz, aki teljes vérkép és egyáb vizsgálat után közölte, hogy nincs hüvelygomba. Allergiás vagyok a illatosított túsfürdőkre, szappanokra. Ezek irritélnak, és váltanak ki hüvelygombás tüneteket. Lehet kapni kimondottan irritációmentes túsfürdőket. Amióta ezekkel fürdöm, nincs semmi tünetem. Strandon hüvelygombát csak a wc-n kaphatod el (ha ráülsz) mert a víz klóros.

2019. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már voltam 5 nőgyógyásznál, mindegyik vett mintát és mindig Candida albicans. De már ők is csak a vállukat rángatták a végén. (Amúgy szexuális partnerem nincs, szóval nem kaphatom vissza senkitől)
2019. júl. 25. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Lactofeel gél megelőzésre és felejtsd el a tusfürdőket, intim lemosókat, illatmentes szappant használj!
2019. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lactofeel-em most van, azt mondta a doki hogy azt használjam el 1 hét alatt hüvelyflóra visszaállítására. De baromi drága :/

Intim szappanból meg gomba és baktériumölőm van (beliema). Esetleg ha azzal megmosom utána akkor lehet hogy nem jön ki?

2019. júl. 25. 11:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Strand után használj ph helyreállító (pl. Lactofeel).
2019. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olcsóbb megoldás nincs ami nem kerül 3800 forintba mint a 7 darabos lactofeel?
2019. júl. 25. 17:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Olcsóbb megoldás, hogy nem mész strandra, hanem inkább természetes vízbe, ahol a természetes folyamatok sokkal jobban lebontják az emberek által bevitt cuccokat, mint a klóros keringetett szutykos strandokon.


Nincs 30 km-es közeletekben valamilyen természetes víz, tó, folyó?

2019. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!