Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem érdemes már soha többé...

Nem érdemes már soha többé strandra mennem? Vagy hogyan előzhetem meg a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
A történet a következő: több mint 1 évig hüvelygombával szenvedtem, mivel mindig kiújult valamitől 2 héten belül, emiatt fél vagyonom rá is ment. Most végre úgytűnik hogy elmúlt, de a barátnőm elhívott strandra. Mit kellene tennem hogy ne jöjjön ki? Vagy inkább mondjam le és soha ne menjek strandra?

2019. júl. 25. 09:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Itt gyakorin kb 0.1% ért a hüvelyhez.


Hüvelygombát kezelheted otthon is. Tüneteire ha rákeresel egyértelmű lehet számodra, ha az van. Fehér, darabos folyás ami égő, viszkető érzéssel társul. Ha szürkés, vizes-nyálkásabb, bűzösebb folyásod van, akkor meg bakteriális vaginózis.

Ha a kettő együtt váltakozik tehát pl nem viszket, és nem ég, de krémes állagú, fehéres, picit bűzös csak a folyás, akkor a kombinált hüvelygyulladás (gomba és baci egyszerre ide már orvos kell).


Gombára vmilyen olyan kúp, ami tényleg megszünteti. Utána, ami nagyon fontos az a hüvelyflóra megerősítése!!! Sokan kihagyják ez a baj. Legalább egy hónapos kezelés kell ennek is. Canestennek van egy hüvelyflóra helyreallítója, amit egy hétig minden nap kell használni(7db), utána heti egyszer az utolsó 3 darab kúpot. 10 kúp van egy dobozban és ezt kell végig használni.

Strandolás előtt szintén nem árt egy ilyen kúrát csinálni még ha nem is teljesen csinálja végig az ember. Ha nem pont canestent használsz az se baj, de akkor is legyen meg ez a folyanat hogy elsőnek biztosra mész a gombát illetően utána egy hónapos hübelyflóra helyreállító kúráttartassz. Nagyobb szex és fürdőzések után szintén lehet használni egy-egy gélt vagy kúpot, ami a hüvelyflórát segíti.

2019. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, már használtam Canestent, Gynopevaryl-t, Micovagot, Betadine-t, Gynoxint, és már nem is emlékszek még miket, emellé krémeket, gyógyszereket és minden egyes alkalommal hüvelyflóra visszaállítót, de mindegyik után visszajött 2 héten belül. Szóval nekem nagyon érzékeny a hüvelyem, ezért is félek elmenni strandra.
2019. júl. 25. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!