Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét használatától kialakulha...

Betét használatától kialakulhat toxikus sokk szindróma?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt a választ találom, hogy nem vagy csak akkor ha nagyon sokáig nem cseréli valaki. Viszont mostanában olvasgattam és találtam egy kommentet amiben egy nő azt írta fiatalkorában toxikus sokkot kapott amiért nyolc órát aludt betétben. Az orvosa pedig azt mondta betétben maximum hat órát szabad aludni. Egészen eddig csak a tampon és menstruációs kehely használatánál hallottam erről. Ezek szerint nincs egyetlen menstruációs eszköz sem ami nem hordozna kockázatot?

2019. aug. 5. 15:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A toxikus sokk szindróma nem maga az eszköz miatt alakul ki, Hanem a menstruációs vérben szaporodó baktériumtörzsek által termelt mégerabyagok miatt, az arra fogékonyaknál. Aki fogékony annak nem termelt korábban ellenanyagot a szervezete ezek ellen a baktériumok ellen.

A gyakori csere a megoldás. Betéttel nem hiszem, hogy ez előfordulhat. Hiszen a vér távozik a testből, míg a tampon és a kehely esetében bent maradt, bent gyűlik a “melegben”.

2019. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!