Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap Balatonra megyünk,...

Holnap Balatonra megyünk, hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most menstruálok életemben másodszor. Az első mensim 5 napos volt, és egyáltalán nem volt erős. :/ Viszont most augusztus 2-án jött meg, amúgy háromszor is átáztam, olyan erős :'|

Ugye bár ez az 5. nap. Holnap megyünk Balcsira. Szerintetek ugyanúgy 5 napig fog tartani, és holnap már nem lesz meg, vagy rácsesztem? Minden esetre ez a fő kérdés, a másodkérdés az az, hogy milyen kifogást találjak, hogy miért nem fogok fürdeni? Azt most leszögezném, hogy nem fogok tampont használni :P


A válaszokat előre is köszönöm



2019. aug. 6. 07:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Hát érdekes de kevesebb lett a vér mennyisége. Lehet tényleg nincs összefüggés v véletlen de amikor mensi alatt szedem a vitamint, kevesebb a vérem, ha meg nem szedem akkor több és tovább is tart, több napig.. 🤔

Na mindegy, hát ha hülyeség akkor az. Én rendszerint alkalmazom ezt, meg kb az összes nő ismerősöm. Lehet csak placebo. De érdemes kipróbálni, hátha segít.

2019. aug. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Először is köszi a sok választ, másodszor anyukám és nővérem eleve tud róla. De holnap ott lesz az egész rokonság (mama, papa, tesóm, tesóm férje és fia, anyum, apum, unokatesóm, nagynéném) na most ebben a helyzetben elég szar lesz hogy csak én fogok kint ülni a parton... És ha megértitek, ha nem, én nem fogom bejelenteni így mindenki előtt, hogy ja én amúgy menstruálok és nem fogok veletek fürdeni :D. És még egy kérdés: tényleg nyitott a méhszáj akkor is, ha már nem vérzek? :/
2019. aug. 6. 12:30
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A fertözésveszély valamivel magasabb, ha már csak picit vérzel, inkább egy napot várj a fürdéssel.

Másrészt nyugodtan monhatod, hogy megfáztál, azért nem fürdesz.

2019. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ez így olyan rossz helyzet 😭 akkor ha ma délután elmúlik, ahogyan múltkor, akkor sem fürödhetek? Semmiképpen ne fürödjek? Amúgy ez az utolsó nap az évben, amikor elmegyünk ilyen családi fürdésre 😭 olyan rossz lesz. 😖 Ilyenkor utálok nőnek lenni
2019. aug. 6. 12:35
 15/18 A kérdező kommentje:
Ja és még valami: nem fogok használni tampont, kétszer próbáltam a minit, nem igazán tudtam feltenni és nagyon fájt is... Egyébként sokkal jobban érzem magam betétben ;)
2019. aug. 6. 12:46
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem senki nem tukmálta rád a tampont, nem értem, miért ez az utolsó válasz.
2019. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell senkinek sem hazudni, miért nem fürdesz. Nyilvánvaló lesz... Mindenki tudja, hogy a nők menstruálnak. Ez van. Kár hazudozni, annak inkább levágja mindenki, miért nem lesz vízbe. Nincs ebben semmi ciki. Nagyon hihető lesz, hogy meg vagy fázva, mikor nem is fújod az orrodat, és semmi bajod nem lesz... :D
2019. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon hihető lesz, hogy meg vagy fázva, mikor nem is fújod az orrodat, és semmi bajod nem lesz... :D"


Szerintem felfázásnak értette a válaszadó, ahhoz meg nem kell tüsszenteni. De mivel az meg húgyuti fertőzés, ezért tényleg nem értem, miért nem lehet azzal rövidre zárni, hogy most nem tudok fürdeni, és kész. Egyedül a kisgyerekek és max. a szellemi fogyatékosok nem értik meg, hogy egy nőnek vannak olyan periódusai az életében, amikor nem tud fürdeni, mert menstruál. Még csak ki sem kell jelenteni így szó szerint, elég utalni rá.

2019. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!