Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a teendő, ha a kimarad egy...

Mi a teendő, ha a kimarad egy nap a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Egy aggódó pár vagyok csak, aki sajnos kinézi a párjából, hogy kimegy a fejéből bevenni a kapszulát. "Jobbik" esetben, csak később veszi be. De mikre kell számítani ilyenkor, milyen hatással van a szervezetre, ha később vagy egyáltalán be se veszi aznap?


Számít, ha pl nem veszi be aznap, de aznap nem is volt szex, hanem csak mondjuk 2 napra rá? (de abban a két napban szedte)


Típust nem írok direkt, mert az eddigiek átolvasása alapján mindegyik egyforma hatással van.



2019. aug. 6. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ha rákeresel, le van írva neten is a betegtájékoztatójában.

1 hét az én gyógyszeremnél, hogy elkezdjen hatni újra biztonságosan.


Miért nem tértek át másra, ha a telefonon beállítható 8000 felé emlékeztető világában is elfelejti és elmondásod alapján is megbízhatatlan?

2019. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen, milyen... teherbe eshet. Ezek a tabletták már nagyon alacsony hormontartalmúak, így a mellékhatásuk is kevesebb mint harminc éve, viszont, ezért nem is tartanak fent magas hormonszintet. Ha kimarad egy sszem is, megindulhat egy peteérés amiből terhesség lehet. Akármelyik nap is hagyja ki, tehát nem úgy van h amelyik nao szex volt aznap volt tabletta is, akkor védett.

Nem írtál típust, uh azért írom, nem valószínű h a párod csak peogeszteron tartalmú tablettát szed, de ha igen, ott még pár óránál több csúszás sem biztonságos. Ilyenkor az egész ciklusban kiegészítő védekezés kell, pl óvszer.

Egyébként, ha az ember ennyire feledékeny, jobb ha más tipusú védekezést használ, nekem hormonos spirálom van és nem is kell rá gondoljak pár évig, vagy van injekció is három havonta, pl.

2019. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, 2-esnek:


Én pont progeszteron tartalmút szedek, 12 órán belül még oké, de hála az emlékeztetőnek, emiatt nem kell aggódni.

2019. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!