Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik a menstruációm,...

Miért késik a menstruációm, ha még szűz vagyok?

Figyelt kérdés

Általában a 24. napra jön meg, most viszont ma már a 28. van és semmi. Nincsenek előjelek, sem mellfájás, sem puffadás. Nem élek szexuális életet. Nagyon meg vagyok ijedve, hogy miért nem jött még meg. Egy átlagos hónapon vagyok túl, edzettem is de úgy mint minden hónapban, szoval foggalmam sincs, hogy miért lehet.

Hátha nektek van tapasztalatok ezzel kapcsolatban.

16/L



2019. aug. 8. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől lehet, külső-belső okai is akadnak, vagy csak pusztán túl fiatal vagy még, és bizonytalankodik. Az első ilyn esetnél nem szoktunk ügyet csinálni belőle, mert nem gépről beszélünk, hanem egy emberi testről, ami néha kiszámíthatatlan tud lenni. Ha tartósan így marad, akkor érdemes beszélni egy dokival. De az is lehet, hogy csak átrendeződik, és ezentúl nem 24 nap lesz.
2019. aug. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen örültem, ha nagyságrendileg havonta jött meg... :D

Szerintem nem kell ebből ügyet csinálni.

2019. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

24 nap elég kevés. Az átlagos periodus 28-30 nap. Számolni meg úgy kell, hogy az utolsó vérzésed elsö napjától.

Vagy is ha Juli 1-én jött meg majd Juli 25-én jött meg megint akkor 25 napos volt a ciklusod.

Plussz 1-2 nap teljesen normális.


Nálad a legnagyobb tényezö a hormonok lehetnek, 16 évesen éppen a legnagyobb hormon változásban vagy, így ez sokszor elöfordulhat, söt ezek után lehet, hogy mindig össze vissza periodusod lesz.


DE ami még befolyásolja, az érzelmi helyzet. Föleg stresszesebb idöben változik. Az utazások is befolyásolják, söt egy idöeltolódásos utazás meg föképp nagyon tud befolyásolni. Gyógyszerek pl antibiotikum stb...

Ebben a korban akár 1-2 hónap is kimaradhat.

Ha nincsen sexuális kapcsolatod, akkor ne izgulj. Ha kimaradna 2 hónapig, vagy fájdalmat érzel, vagy büdös válladék jön(nem barnázás)akkor menjél orvoshoz, addig meg ne törödjél vele.


Amit viszont nem ßertek, hogy hol a fenében van a jó anyád akinek ebben kellene tanácsot adnia. Miért nem öt kérdezed meg?

2019. aug. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, a 24 napos ciklus még teljesen normális (hacsak nem kíséri túlzott fájdalom, abnormálisan erős vérzés, vagy bármi más aggasztó tünet).

És egyébként nem mindenkinek olyan a kapcsolata az anyjával, hogy ilyesmiben tanácsot tudjon kérni tőle.


Kedves kérdező, lehet elég sok minden. Talán tényleg csak nem állt még be, mivel tini vagy, de lehet akár stressz is, vagy tényleg bármi.

2019. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, anyától is megkérdeztem, azt mondta nagyjából amit ti hogy ne izguljak. De izgulok sajnos, már három éve meg van és még nem volt ilyen. Nem utaztunk külföldre sem, annyi hogy az elmúlt hétben rentgeteget dolgoztam kint a kertben ( gazolás, metszés, kapálás, stb.)

2019. aug. 8. 10:36
 6/6 A kérdező kommentje:
De nem hiszem hogy a gazolás befolyásolná ezt.
2019. aug. 8. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!