Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett normális...

Fogamzásgátló mellett normális a megvonásos vérzés késése?

Figyelt kérdés
Altforalle 3mg fogamzásgátlót szedek. Az első levél utolsó tabiját kell ma bevennem. Vasárnap vagy hétfőn, azaz a 2.-3. nap kellett volna megjönnie. Erre nekem ma, a 7 nap jött meg. Holnap kellene kezdenem az új levelet. Ilyenkor mit kell tenni? Kezdjem el szedni az ú levelet? Ilyenkor meddig tart a menstruáció, ha placebo tabletták utolsó napján jön meg? Sajnos a betegtájékoztató nem írja.

2019. aug. 9. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
"Az utolsó fehér tabletta bevételét követően kezdje el a következő csomag szedését, függetlenül attól, hogy tart-e még a vérzés."
2019. aug. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ilyenkor meddig tart a vérzés?
2019. aug. 9. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanaddig mint amúgy szokott
2019. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elvileg a megvonásos vérzésnek kevesebbnek kéne lenni, mint a menstruációnak. Nekrm ez az első levelem ugyebár és azt tapasztalom, hogy nem lett kevesebb a vérzésem. Ez normális? Jelent valamit, pl. hogy nem véd a tabletta?
2019. aug. 9. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem minden rendben vele. Nekem se volt kevesebb a vérzésem gyogyi szedés alatt
2019. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Semmi köze a megvonásos vérzés hosszának és milyenségének ahhoz hogy mennyire véd a fogamzásgátló tabletta. Mivel ez csak az első leveled ne számíts nagy csodára. A szervezetednek valószínűleg több idő kell ahhoz hogy a plusz hormonokat "helyén tudja kezelni". Az teljesen mindegy hogy a megvonásos vérzés a szünet melyik napján jelentkezik. Az a lényeg hogy a 7 napos szünet egyikén kell kezdődnie. A levelet pedig mindig úgy kell szedned hogy 3 hét tabletta 1 hét placebo (azt amúgy nem is muszáj beszedni). Lényegtelen hogy a vérzés melyik napon kezdődik. Mindig eszerint kell szedni a tablettát.
2019. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem az orvosom azt mondta mikor elmentem az eredmenyekert es a receptert, hogy ha normalisam szedem (nem hagyok ki bogyot, es nem is hagytam) akkor egy keves verzes jelentkezik
2019. aug. 10. 05:21
 8/9 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta mindenkire máshogy hat. Idővel tényleg csökkenhet a vérzés mennyisége hiszen a tabletta úgy véd a terhesség ellen hogy elvékonyítja a méhnyálkahártyát. Így hónapról hónapra egyre kevesebb lesz a vérzés mivel egyre kevesebb méhnyálkahártyát tud csak leválni a placebo időszakban.
2019. aug. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
1. levél után még alighogy felfogta a szervezeted, hogy tablettát szedsz. Ne várd azt, hogy hipp-hopp nem lesz vérzésed.
2019. aug. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!