Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az, hogy fogamzásgátl...

Normális az, hogy fogamzásgátló mellett rendszertelen a vérzésem?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem mindig napra pontosan jön meg. Szombaton szoktam elkezdeni a gyógyszert, és rá 3 hétre pénteken fejezem be, és van, hogy már következő kedden elkezd pecsételni, de most például már csütörtök van, és még minimális barna folyásom sincs. Volt már ilyen, hogy csak 5-6 napra jött meg. De ez egyáltalán normális? Vagy napra pontosan kéne jöjjön?
2019. ápr. 25. 06:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Mióta szeded?


Egyébként igen, a gyógyszernek az a lényege, hogy napra pontosan hozza meg a vérzést, de persze 1-2 nap előbb vagy később belefér néha. Nekem általában vagy péntek este vagy szombat reggel jön meg, az a lényeg, hogy a 7. nap végéig jelentkezzen vérzés. Viszont ha csak pecsételést tapasztalsz, az nem igazán jó, vissza kéne menned a dokihoz.

2019. ápr. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a 7 napos szünet valamelyik napján kezdődjön a megvonásos vérzés. Úgyhogy amiről te beszélsz, az teljesen normális. Egyébként az is lehet, hogy csak barnázni fogsz vérzés helyett, hiszen a fogamzásgátló tabletta elvékonyítja a méhnyálkahártyát, így kevesebb válik le, mikor lecsökken a hormonszint. Dehát ilyen ez a mű vérzés.
2019. ápr. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem irtam egy szoval sem, hogy csak pecsetelek. Azt csak azert emlitettem, mert azzal kezdodik a verzes. De akkor megnyugodtam, hogy meg idoben vagyok.


A gyogyszert kb 3 eve szedem.

2019. ápr. 25. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!