Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Előfordulhat olyan hogy csak...

Előfordulhat olyan hogy csak egy idő után jelentkezik PMS?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19 éves vagyok. Eddig sohasem voltak PMS tüneteim, de az utóbbi két hónapban már menstruáció előtt egy héttel nagyon rosszul szoktam lenni. Émelygek, néha a mellem is fáj, meg a petefészkem szurkál. Eddig soha nem volt ilyen. Nagyon megijedtem. Remélem nem terhesség. Ugyanis szűz vagyok, maximum önkielégítést végeztem.

Vagy lehet attól is hogy nagyon félek a terhességtől és már túlzottan figyelem magam?

Köszönöm ha elolvasod és kisegítesz egy válasszal 😊



2019. aug. 22. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A menstruációs ciklus minden nőnél változik. Sajnos nekem is így volt. Régen mikor még nem szültem nagyon gorcsoltem de olyan szinten , hogy se állva, se ülve se fekve nem volt jo. Majd szülés után egy darabig alig éreztem a mensimet. És most 4-5 év után szinte egy borzalom. Előtte egy héttel őrült hányingerem van, néha hasmenésem is van, aztán pedig hirtelen éhség gyötör,de olyan szinten ,hogy már rosszul vagyok ha nem eszek egy fél órán belül. Terhes nyilván nem lehetsz ha még szűz vagy, nem is értem miért aggodsz miatta. Az önkielégítés teljesen normális. Az nem befolyásolja a ciklusod. Ha nagyon elviselhetetlenné válik a dolog akkor menj dokihoz.
2019. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

19 évesen már illene tudnod, hogy hogy is lesz a gyerek!

A tested és a hormonjaid folyamatosan változnak, ahogy a ciklusod tünetei is, ez normális. De egy nőgyógyászhoz el kellene menned, már csak azért is, hogy kicsit jobban felvilágosodj a saját testedről.

2019. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak nagyon nagyon megijedtem. Mert mikor utánaolvastam mindenhol azt írták hogy terhességi tünet és már mindent beképzelek magamnak
2019. aug. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!