Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek normális, hogy...

VTimi30 kérdése:

Szerintetek normális, hogy fogamzásgátló szedése mellett is (5. hónapja), félidőben, menstruáció előtt/alatt/után 5 napig szédülés, hányinger, ájulásérzés, szapora pulzus jelentkezik?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve kezdődtek a tüneteim,mikor köztes vérzés jelentkezett,amely azóta sem.Nőgyógyászom szerint minden rendben van..elkezdtem fogamzásgátlót szedni,de a tünetek nem enyhűltek,csak annyiban,hogy kevesebb a vérzés. Esetleg nem jó a fogamzásgátló? Vagy más lehet? Több vizsgálaton voltam már..legutóbb teljes vérkép,amely tökéletes lett,a doktornő még gratulált is. Nem tudom máshoz kötni,csak a menstruációhoz.
2018. jan. 18. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Ezek a tünetek nálam is megvoltak, mielőtt gyógyszert szedtem. Gyógyszerrel is csak enyhült.
2018. jan. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A köztivérzés és a szédülés/hányinger miatt kezdtél tablettát szedni???

Sajnos a nőgyógyászokra jellemző, hogy mindenre fogamzásgátló tablettát írnak fel, mert akkor nem kell utánajárni a dolgoknak, és ők megkapják a jutalékot a gyógyszergyártól. Pedig ilyen esetben az lenne a korrekt, ha tovább küldene endokrinológushoz!


Tipp: A pecsételő vérzés lehet ösztrogéndominancia, progeszteronhiány tünete is, amivel a szédülés is egybe vág. Sajnos a tabletta csak elfedi az egyéb tüneteket.

A vérkép készítésekor gondolom nem néztek ösztrogén és progeszteron szintet...


Az ösztrogéndominancia legjobb ellenszere az életmódváltás, a vegyszerek kiküszöbölése a táplálkozásból és a szépségápolásból (natúrkozmetikumokra átállás). De növényi progeszteronkrém, barátcserje kapszula, ligetszépe olaj kapszula, stb. is segíthet. A tablettával pedig inkább leállnék a helyedben, ha nem létszükséglet.

2018. jan. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen,csak emiatt kezdtem el,mert a doki szerint ez megszünteti a tüneteket..de nem így lett.Hormont nem néztek,mert a fogamzásgátló miatt nem mutatna pontos eredményt. Csak pajzsmirigyet,ami szintén jó lett. Köszönöm,ki fogom probálni,hátha segít.Mert így hiába szedem a fogamzásgátlót,ha a tünetek nem múlnak és 4 hétből szinte 3-at rosszul vagyok. A doki csinált uh-ot,rákszűrést stb.A köztes vérzéssel kezdődött minden..előtte meg sem éreztem ha megvolt.
2018. jan. 18. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!