Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen betegségeket okozhat a...

Milyen betegségeket okozhat a tampon?

Figyelt kérdés

Hallottam a TSS-ről, méhszájsebről, méhszájgyulladsáról, különböző fertőzésekről, a hüvely rugalmasságának csökkenéséről, a zsinórra rákerült kis vizelet okozta fertőzésekről..

Kaphatok akármilyen betegséget/okozhat-e ezek közül bármilyen tünetet a tampon, ha tiszta kézzel helyezem fel, maximum 6 óránként cserélem, kb. egy ujjpercnyi mélységbe teszem fel? (már akkor sem érzem, hogy ott lenne, tehát nem helyezem fel szerintem annyira mélyre, hogy elérhesse a méhszájamat)

Igyekszem figyelni rá, hogy ne pisiljem le a madzagot, viszont valamiért nem tudok úgy pisilni, hogy ne csorogjon hátra az elején, mivel nekem ez a folyamat lassan indul el, először 1-2 csöpp (ami természetesen nem egyenes a wc-be csöppen, hanem hátrafolyik) majd utána lassan kezd el belőlem távozni a vizelet..



2019. aug. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt tole semmi bajom sose.

Ha figyelsz a higieniara akkor nem lehet baj.

2019. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
A pisis madzagtól elkaphatsz fertőzést, főleg ha eleve érzékenyebb típus vagy fertőzésekre. Plusz a tampon kiszárítja a hüvelyedet, ami még jobban hajlamosít mindenféle betegségre. Ha teljesen higiénikus megoldást akarsz, akkor intimtölcsért használj!
2019. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még csak most kezdtem tampont használni, egyenlőre nem merek intimtölcsérrel próbálkozni, de jobban tetszik a tampon, mint a betét.

Néhány hónap múlva, ha már magabiztosan tudom használni a tampont, lehet beszerzek intimtölcsért :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. aug. 23. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
heredaganatot
2019. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 45 éven keresztül használtam tampont, sosem volt semmi bajom töle.

Ha szabályosan használod, akkor nincs igazán veszélye.

2019. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!