Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon éjszakára? Tényleg...

Tampon éjszakára? Tényleg okozhat betegségeket?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy méhnyaksebet vagy mi a szöszt okoz a tampon, ha éjszaka használjuk... Igaz ez? Baj, ha éjszakára is tampont használok? Okozhat bármiféle betegséget? Az az igazság, hogy sokkal kényelmesebb lenne, betéttel minden második alkalommal elázok szinte, utálom... Nem alhatok hason, nem alhatok háton, mert valahogy mindig sikerül átázzak...:S Első sorban "orvosi véleményekre" lennék kíváncsi, vagy hogy valaki hallott-e erről valamit, vélemények is jöhetnek, de ne olyanok légyszi, hogy nekem semmi bajom tőle, stb, mert attól okozhat betegséget, hogy bizonyos embereknek nem okoz semmi problémát... Köszi:)
2011. okt. 6. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Méhszájseb az, nem méhnyakseb. Egyébként nem attól lehet, hogy éjszaka használod, hanem alapból a tampontól.

Ha éjszaka sincs bent 6-8 óránál többet, akkor ugyanolyan, mintha nappal használnád. De sok nőgyógyász szerint nem egészéges, és tényleg okozhat méhszájsebet.

2011. okt. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tehetem nem használok éjszakára tampont,csak ha nagyon nagyon muszáj,ha erős a vérzésem...inkább extra nagy éjszakai betétet használok.

Én is hallottam,hogy nem egészséges,ha mondjuk egész éjszaka ugyanaz van bent.

2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
ne használj tampont éjszakára, jól tudod, valóban nagyon veszélyes!!! ne érdekeljen ha átüt egy picit, reggel megmosakodsz, lepedőáthúzás stb, inkább minthogy bajod legyen!!! használj éjszakai nagybetétet (szinte már pelenka, tökgáz, de ez van, jobb mint egy méhbetegség)
2011. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka is ugyanaz, mint nappal. Csak éjszaka lehet, hogy több ideig van bent, ez lehet baj, mivel általában nem javasolják, hogy 6 óránál tovább legyen benned.


Egyébként a betét szerintem "egészségesebb", bár igaz, hogy a tampon sokszor praktikusabb.Én úgy csinálom, hogy ha megyek valahova, vagy nem itthon alszom, akkor tampon, itthon meg betétezek. Vannak éjszakaiak, nagyobbak, csak van olyan, amiben nem ázol át. (Ilyenkor vegyél fel szorosabb bugyit, stb.)

2011. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem hordok tangát, nem azzal van baj. Egyébként éjszakára sem hagynám bent áltlában 4 óránál többet, nagyon sokszor felkelek, és járok wcre, akár tízszer is egy éjszaka, szóval lenne alkalmam cserélni. A betéttől a hideg ráz ki, bár azt használok, de utálom, csúszkál, és igen, lepedőhúzás, matractakarítás, bugyimosás... De ezektől meg az életkedvem megy el, mikor suli előtt kb nagytakarítást végzek a szobámban... Egyébként ez a méhszájseb mi is pontosan? És tényleg ilyen gyakori? Nappal tampont használok, egyszerűen nem tudnék betétet...
2011. okt. 6. 21:12
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
na én pont az átázások miatt döntöttem és váltottam tamponra, azóta nincs ilyen gondom, bár lehet hogy nem egészséges, hogy éjszaka is bent van, de jobb mint mindig takarítani és mosakodni és azon rimánkodni, hogy "úristen ugye nem áztam át?"
2011. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha 2-3 óránként fel akarsz kelni cserélni, akkor használj. Ha reggelig nyugodtan akarsz aludni, akkor inkább betétet használj. Ha túl sokáig van bent, akkor már a hüvelyben elkezd pangani a vér, és elszaporodnak a baktériumok, és ez fertőzéseket okoz, súlyosabb esetben toxikus sokk szindrómát.
2011. okt. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, viszont nem igazán szeretnék 15 évesen nőgyógyászhoz rohangálni mindenféle hülye betegségekkel..:S
2011. okt. 7. 07:27
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Picit azért nem értelek.. (pedig én is fiatal nő vagyok). Nekem is voltak tinikoromban erős vérzéseim, sőt még sportszakos suliba is jártam több lánnyal együtt. De valahogy a menzesz annyira természetes volt a maga "izgalmaival", nyűgjeivel együtt.

És mondhatom, elég ritkán használtunk tampont, pontosan az egészségügyi kockázata és az iskolai-sportbeli higiéniai viszonyok miatt.

Edzésen megoldottuk dupla bugyival, cicanadrággal, ugyanez ment éjjelre is. És 1 kezemen meg tudom számolni hányszor húztam ágyneműt 20 éve tartó menstruációs időszakom óta.

Volt, amikor éjjel dupla hosszú betétet tettem be, hogy ne folyjon ki hátul a popsinál. Soha nem tartottam undorítónak, sem szégyennek.

Kicsit érdemes átrendezni magunkban az ilyen irányú gondolatokat és a mai hülye divatot, hogy láthatatlanná kell tenni a nőiségünket...

A vér, ami jön belőled, később a kisbabád "lakása" búvóhelye lesz. Ez fogja őt táplálni, biztonságban őrizni, védeni.

Várandósságom elején volt egy csúnya fertőzésem, amire a kora terhesség miatt még nem ajánlottak gyógyszert. Aggodalmamat látván a nőgyógyász kinyomtatta az ultrahangképet, rámutatván, hogy "nézze, milyen erős, vastag a méhnyálkahártyája, körbeöleli és védi ezt a kis életet. Nem fogja a csúnya fertőzés sem addig bántani, amíg elkezdhetjük a kezelését".

Tehát arra szeretnék kilyukadni, hogy az, amitől viszolyogsz, amit gusztustalannak találsz, valójában mire hivatott.

A méhszájseb, pedig a tampon tetején pangó vértől van (a nyákdarabot nem tudja mind magába szívni), a fertőzések pedig attól, hogy a hüvelyben lévő kis csíraszámú kórokozó a tampon véres közegében imád erőre kapni és bajt okozni.

Ha gyakran cserélsz, akkor kiszárad a hüvely és kidörzsölődik, ezzel elősegítve a fertőzéseket, ha pedig túl hosszú ideig van benn, akkor kedvező a szaporodás szintén és a vér maró hatása is érvényesül. A tampon alkalmi használatra van.

2011. okt. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Oké, értem, ez így tényleg tök jogos, de egyszerűen nem tudom elviselni a betétet... Évekig használtam, mert féltem kipróbálni a tampont, de egyszerűen nem tudok leállni róla... Nem a divat miatt csinálom, szerintem egyáltalán nem divat tamponozni, de tényleg kényelmesebb, mint két bugyit felvenni, stb, farmer, tesióra... Nem birom elviselni, mikor ott csucsog a seggemnél, már bocs, de így van... A másik, hogy sportoltam én is, röplabdáztam, betéttel is, viszont a tampon akkor is sokkal kényelmesebb számomra. Most pedig lovagolok, amit meg egyszerűen nem tudnék elviselni betéttel... Egyébként időben cserélem, mikor nem olyan erős, akkor is három óránként, szóval nem várom meg, míg megtelik...
2011. okt. 7. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!