Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kehely, tudna...

Menstruációs kehely, tudna olyan segíteni aki használja?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, mielőtt én is átállnék(már ha átállok...) és örülnék ha olyan válaszolna aki tényleg használ ilyet, ért hozzá.


-szüzek használhatják?

-amikor wc-re megy az ember akkor csak kiborítja, valami nedves törlőkendővel áttörli aztán visszateszi? Mert ez így nem hangzik túl higiénikusnak, fertőtlenítős kendővel meg nyilván nem akarom, mert utána azt felhelyezni a hüvelybe, nem is egészséges és kellemetlen. Szappannal kimosni meg nem tudom, suliba járok.

-amíg nem cseréled ki, addig gyakorlatilag a felgyűlt vér ha már a kehelyben nem fér el a hüvelyben tárolódik?

-az a kis műanyag az alján, minek van ott és behajlik-e(vagy kidudorodik?)

-tudom, nem eshet ki de miért nem esik ki? Elvégre is csak egy kis behajlított műanyag...

-mennyire mélyen kell felhelyezni?


Lehet, hogy ezek alapján elég buggyantnak látszok, de ezekre tényleg nem találtam választ sehol.



2019. szept. 2. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Bocsi, off, de a tisztítás engem is érdekel, elméletben olvastam, de ahogy te is írtad, ez egyáltalán nem higiénikus.
2019. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

- ez személyenként változik. Ha a szuzhártyádon csak egy kis lyuk van, akkor nem valószínu, hogy tudod használni, viszont ha alig van vagy már átszakadt pl. sporttól, akkor használhatod.


- 2 eset van: ha gyengébben vérzek, akkor simán bent hagyom és nem nyúlok hozzá. Ha erosebben vérzek, annyira, hogy cserélni kell (kb 3 maxi tampon mennyiség fér bele) akkor keresek egy mozgásséruleknek fenntartott mosdó, mert ott van kulon csap a wc mellett. Anliában élek, itt nagyon hangoszatják a "nem minden mozgássérultség látható" szoveget, azaz nem itélik el azt az ember aki nem kerekesszékes létére bemegy egy ilyen mosdóba. Ha nincs lehetoség erre, akkor egy sima wc-nél kiveszem a tolcsért (elote kezet mosok persze), a tartalmát a wc-be beleontom és visszarakom torolgetés nélkul. Egy kis ures arckrémes dobozban van nálam tiszta nedves torlokendo ami ha mégis úgy itélem meg, akkor áttorlom vele. Nagyon kitorolgetni én nem látom értelmét. Ugye ilyenkor csak a vér van rajta, nem lett koszos ami miatt ebben a fázisban fertotleníteni kéne.


-túl tud folyni, de tényleg sok vért tud tárolni, viszont ilyenkor inkább elkezd szivárogni (ugye az ember mozog).


-az a kilógó rész arra jó, hogy azt kell megfogni és kihúzni, mert feljebb tud csúszni a kehely, hogy amúgy lehet nem érnéd el.


-az izmok is tartják, meg a vákum sem hagyja. Ha használsz tampont, akkor ne úgy képzeld el, min amikor az megtelik és egy laza mozdulattal kihúzod... itt eroteljesebb mozdulat kell, mert a vákum tartja szorosan.


-annyira mélyen, hogy a méhszájadon túl ne menjen. Ekkor a vér ugyanis nem bele, hanem mellé fog folyni. Izmokkal egyébkén lehet igazítani rajta. Alapesetben ha kisterpeszben állsz és lenyúlsz a huvelyedhez, akkor a bejáratánál érezheted a kis fogóját. Vagy az izmok feljebb húzzák és akkor +2 centi.

2019. szept. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. szept. 3. 08:30
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Pont, hogy kéne fertőtleníteni, ugyanis a vérben, főleg, ami a hüvelyből jön, olyan csírákat tartalmaz, hogy baromi nehéz kiírtani, ha szaporodni kezd, márpedig visszatolva a hüvelybe a legjobb hőmérsékleten vannak a bacik :/

Szerintem ez full igénytelenség!

2019. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Lehetőség viszont nem nagyon van. Akkor inkább várja meg az ember amíg hazakerül és otthon meg tudja mosni. Mert vagy nedves fertőtlenítőt használna, de az meg irritációt okozhat ha nem párolog el róla. Ha megvárja, hogy elpárolog, addig meg a nyilvános WC levegőjében lévő baktériumok fognak rátapadni és van abban rosszabb is mint ami a saját hüvelyében megtalálható.

Menstruáció idelyén megnő a folyadék estés, hiszen a méh tisztítja magát, így a baktériumok is kevesebb arányban vannak jelen. Harmadszor pedig a kehely anyaga orvosi szilikon amitől kevésbé tudnak rajt a megtapadni a dolgok.

2019. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

- úgy tudom, igen. Tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban

- erre van több módszer. Lehet nedves törlővel áttörölni, sima vízzel lemosni -akár palackból a wc fölött-, lehet nálad egy másik, tiszta kehely. De a leginkább valószínű, hogy bírni fogja a kehely és nem kell sulis mosdóban foglalkozni vele. Kehelyválasztásnál fontos az is, hogy mennyire erős a vérzésed. Kicsi (s méretű) kelyhek 15-20 ml cuccot bírnak. Nekem ez a legerősebb napomon sem telik meg. Tulajdonképpen csak reggel és este foglalkozom a menstruációmmal, otthon történik a csere. De van olyan kehely is, amibe 42 mililiter folyadék fér (merula xl).

Én személy szerint nem használok szappant a ciklus közbeni kehelymosásra, mert irritálja a hüvelynyálkahártyám. Alaposan elöblítem sima csapvízzel. Minden menstruáció elején és végén fertőtlenítem kifőzéssel.

- a kehely ugye egy nagyon enyhe vákuumot képez a hüvelyben. Ahogy telik, úgy enged a vákuum. Ha tele van, érezni fogod hasonlóan mint egy tamponnál. De ha teljesen megtelik és abszolút nem fér bele több, akkor szivárog.

- gondolom a fogókájára gondolsz. Ezzel tudod kényelmesen lejjebb mozdítani a kelyhet addig, amig el nem éred a kehelytest alját, hogy azt összecsípd-ezzel megszüntetve a kicsi vákuumot- és szépen ki tudd venni a kelyhet. Van amelyiknek egyenes szára van, van amelyiknek egy kis bogyó, van amelyiknek gyűrűje és van amelyiknek létrája van. Kinek mi a kényelmesebb, praktikusabb. Sokaknak a gyűrűs vagy létrás kelyhek biztonságot adnak, de teljesen jól használható az is, aminek csak simán egyenes a szára. A gyűrűs aljút kivéve mindegyik fajta szárból tudsz vágni ha kilóg a hüvelyből vagy zavar.

- az enyhe vákuum miatt marad a helyén. De ha pl gyenge a hüvelyizomzatod és egy picike kelyhet választasz, akkor igenis kicsusszanhat.

- nem kell feldugni, mint egy tampont. Összehajtva finoman be kell helyezni a hüvelybemenethez, majd elengedni, a kehely szépen "megtalálja a helyét". Szóval elég ha a kehely száját, vagy kb félig beteszed majd elengeded.


Azt még leírnám, hogy kehelyválasztásnál fontos a méhszájad magassága, a vérzésed erőssége és a hüvelyizmod állapota/erőssége.

És egy kis kedvcsináló: amióta kelyhezek (1 éve kb) sokkal-sokkal jobb viszonyban vagyok a testemmel. Nem görcsölök-holott azelőtt olyan erős görcseim voltak, hogy hánytam, ment a hasam, a legtöbb ciklusban első két nap még lázam is volt, konkrétan magzatpózban sírva, remegve töltöttem minden első mensisnapot. Most egy kicsit érzem a hasam, a derekam, de semmi extra. Vígan ellátom a napi teendőim. Jobban megismertem a testem, kicsit máshogy tekintek az egész menstruációra, a nőiségemre. És nem mellesleg nincs több szemét ez miatt :-)

Remélem segítettem és szívesen válaszolok ha további kérdéseid vannak.

2019. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kurama88 válasza:
74%
A kelyhek orvosi szilikonból készülnek, ezen az anyagon nem tapadnak meg a baktériumok! Így a sima vizes öblítés is bőven elegendő. Ha neked úgy nem tetszik, esetleg undinak találod akkor javaslom, hogy vegyél egy cserének valót és akkor csak áttörlöd alaposan, be dobozba és kész is. Én csak ajánlani tudom, mindeképpen próbáld ki! Amúgy a FB on van csoport, ajánlom hogy csatlakozz és minden kérdésedre választ kapsz a hölgyektöl. A csoport neve: Az eredeti, intimkehely, mosibetét
2019. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
36%
Én szűz vagyok és az első felhelyezés extrém fájdalmas volt, a kivétel pedig még rosszabb. Ezzel nem elbátortalanítani akarlak csak erre érdemes felkészülni. Azóta már többször használtam (több hónapja) és egyre kevésbé fáj a be-és kivétel, tehát hozzá lehet szokni. Nekem megérte a fájdalom ellenére is, mert elképesztően hasznos termék. Ha suliban használod azt tudom ajánlani, hogy ha kivetted, a vért öntsd a wc-be, a mosdókagylónál pedig mosd ki forróvízzel, ezután már vissza is lehet helyezni.
2020. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Akk màr nem vagy szűz:D
2021. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!