Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emelkedett HE4 és Roma Index,...

Emelkedett HE4 és Roma Index, de normál CA125 miatt MR-re küldött a nőgyógyászom, aggódnom kéne?

Figyelt kérdés
A tünetek alapján gyulladásra gyanakodott, de talált szabad hasi folyadékot és most a tumormarkereim sem jók. Labor alapján biztosan nem gyulladás. Valaki járt már így? Van okom aggodalomra? Most leszek 25 éves...

2019. szept. 7. 08:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10-es! Azóta hogy vagy? Történt valami fejlemény?
2020. jan. 29. 10:09
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Ne haragudj, de időalagútba kerültem...


Szóval megtörtént a kontrasztos

2020. febr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező!


Ne haragudj, de időalagútba kerültem...


Szóval megtörtént a kontrasztos CT vizsgálat, ahol a diagnózis a következő lett:

• A jobboldali petefészek ráfekszik a vékonybélre, így nem zárható ki az összenövés.

• A jobboldali vesében 1,5 cm-es corticalis cysta látható és tőle centrálisan egy 2-3 mm-es vesekő.


A vesekővel elvagyok már lassan 5-6 éve, de a cisztát eddig senki nem látta hasi UH-val.


Úgy néz ki, minden rendetlenség a jobboldalon van, de nekem mégis a baloldalam fáj az alhastól a rekeszizomig :(


Azon agyalok, hogy kérek másodvéleményt vagy elmegyek magánúton MRI-re, mert az talán látja a "lehetséges bélösszenövést a petefészekkel".


Jövőhéten megyek a nőgyógyászomhoz és természetesen vele konzultálok először, mert az endometriózis a fő szakterülete.


Egyelőre ennyi...


...és Te hogy vagy Kedves Kérdező?

2020. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

És mit mondott a nőgyógyászod, mitől lehet az összenövés? Mindenképpen endometriózis? Nekem is vannak összenövések a beleimnél endometriózis miatt, de azzal nem tudnak mit kezdeni, mert nem műtik a bél környékét. A petefészkeken semmit nem láttak? A tumormarkered még mindig emelkedett?


Nekem azóta volt a 3. emelkedett tumormarkerem, jövőhéten megyek én is nőgyógyászhoz és még egy 4. tumormarker lesz ultrahanggal, aztán még egy kontrasztos MR. Utána megyek én is másodvéleményért, mert úgy tűnik, hogy a dokim csak várni akar. Van biztosításom, ott tudok másodvéleményt kérni, de az is lehet, hogy egy mások által ajánlott onkológushoz fogok menni.

Kicsit már elegem van ebből a 3 havonta tumormarkerből...

2020. febr. 7. 09:30
 15/15 Solya6 válasza:
Sziasztok. Mi történt azóta veletek? Rendezodott az érték?
2022. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!