Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hasmenés után székrekedés. Mitől?

Hasmenés után székrekedés. Mitől?

Figyelt kérdés

Csütörtökön vagy 3-4x is elkellett mennem nagy dolgot végezni, de nem a megszokott mennyiség jött és nem is híg állapotban. Pénteken és tegnap csak egy nagyon kicsi jött ami semmiség, normális székletnek nem nevezhető, ma pedig szinte semmi. Érezni viszont érzem mintha meglenne az inger hogy wc-re kell mennem de semmit sem tudok produkálni.

Hozzáteszem a munkahelyem kicsit stresszes, az étkezésre mostanában próbálok odafigyelni hogy rendesen egyek. Nemrég elkezdtem szedni a trimeszter terhesvitaminját, kb 2 hete szedtem rendszeresen de pár napja abba is hagytam mert arra gondoltam hogy ez miatt van hasmenésem. Nem 2 hete kezdtem először szedni hanem pár hónapja viszont ilyen sokáig sosem szedtem rendszeresen mindig kimaradt néhány nap.


2019. szept. 15. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan, h hasmenés után, több, mint 1 hét után kellet nagy wc-zni. Szval nyugi, jön az majd magától. Addig is egyél és igyál rostosakat!
2019. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kiürült beleknél több nap is eltelhet, míg feszülni fog a bélfal.Ha meg jelentős vízveszteség is volt, akkor a szervezet hajlamos a béltartalomból sok folyadékot visszaszívni.
2019. szept. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne azonnal menned, ha teljesen kiürült a beled? Ne stresszeld magad ilyeneken, úgyis jönni fog, ha akar, 2 nap kimaradás (ami nem is maradt ki, mert jött valami) még semmi.
2019. szept. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Akkor van gond, ha bélhangok nincsenek vagy szelek sem távoznak. Ha minden kijön belőled, nem baj, ha pár napig nem jön semmi, de ez nem tévesztendő össze a székrekedéssel. Sok víz visszaszívás is lehet az oka, egyél, igyál sok rostosat.

Stressz okozhat ilyet.

2019. szept. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!