Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véreredmény, kiértékelné...

Véreredmény, kiértékelné valaki, aki jártas ebben a körben?

Figyelt kérdés
Főleg a VSH zavar nagyon, túlzottan nagy vagy elfogadható, mivel a többi érték megfelelő?... 25 éves lány, nem terhes (menstruáció 3. napja)
2019. okt. 2. 13:47
 1/8 A kérdező kommentje:
kép 1: [link]
2019. okt. 2. 13:48
 2/8 A kérdező kommentje:
Kép 2: [link]
2019. okt. 2. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezek több mint fél éves leletek. Teljesen felesleges kiértékelni...
2019. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma készült leletek.
2019. okt. 2. 14:02
 5/8 A kérdező kommentje:
A dátum az nem valós.
2019. okt. 2. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom FSH-t akartál írni. Az FSH egy tüszőérő hormon. Menses 3. napja a follikuláris (tüszőérő) fázisba tartozik (faza fuliculară a román lelet alapján). Ilyenkor kezd el érni a következő ovulációkor felszabaduló tüsző. Menses cilus első felében normális ha magasabb, de ha megnézed a lapot akkor magad is megbizonyosodhatsz, mivel referencia értéken belül van (2.5-10.2). Nem kell aggódni, totul e in regula. (végzős medikus)
2019. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egymáshoz képest nem értek hozzá, nem is tudom kiértékelni, csak annyit tudok mondani, hogy a VSH az valami gyulladásra utalhat. Aláhúznám, hogy utalhat. De utalhat elhízásra, terhességre, vas hiányra, de akár arra is, hogy valamit elrontottak a teszt során, mert ezt a tesztet könnyű elcseszni.

Menj el egy doktorhoz, aki kiértékeli neked ezt.

2019. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Most vettem észre, hogy 2 oldalt is feltöltöttél. Magyaroknak a VSH nem mond sokat ezért hittem, hogy elírtad, elnézést. A vörösvértest süllyedés (VSH) valóban utalhat gyulladásra, de ez az érték nagyon kicsi. Kisebb megfázás is lehet az oka. Összehasonlításként egy alkoholos májbetegnek ez az érték több száz, akár ezer is lehet. Persze mindenképp egyeztess a kezelő orvosoddal, de addig is ne aggódj, nem egy vészes érték

2019. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!