Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet ez? Betegség? Kimaródás?

Mi lehet ez? Betegség? Kimaródás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy kb 2 hetente járok nőgyógyhoz, mert veszélyeztetett terhes vagyok. Most is megyek a kövi pénteken, tehát a "Menj orvoshoz, mert mi nem vagyunk azok" és hasonló emberek, kérem ne válaszoljanak. Pusztán segítsen az, aki járt már hasonlóan. Tehát:

10 napja előjött rajtam ilyen viszketős nyavaja, nem csillapodott ,így felmentem a kórházba, 2 napja. Orvos látott,mutattam akkor ,hogy találtam magamon egy szemölcsöt, megnézett majd mondta, hogy ez a szemölcs ártalmatlan nem vírusos, nem szex.úton terj. baci, nem HPV...semmi hasonló. Felírt canestent a viszketésre, és hüvelykapszulát , hogy belül is minden rendben legyen. Canestennel kenegettem magam, kapszulát még nem váltottam ki, mert dolgoztam, és hétvége is van. A viszketés elmúlt, viszont ,mikor canestennel kentem magam, baromira csípett, mart. Abba is hagytam ezt a kezelést. A hüvelyemen észrevettem, hogy ahol a szemolcsöm volt, ott mart a legjobban a Canesten, és pár nap kezelés után több pici szemölcs és repedés is lett, kiszáradt, mintha kimarta volna a Canesten. Lehet ilyen, hogy kimar a Canesten egy hét alatt? Itána néztem nagy nehezen, ez a szemölcs a papillomatosis nevű ártalmatlan kis bigyók, amik csak úgy ott vannak és ennyi. De akkor miért lett több a Canestentől? Volt akit már kimart a krém, és egyáltalán ez a marás okozhat ilyen kis repedéseket a nyálkahártyán? Illetve szerintetek elég, ha pénteken lát a magándokim, vagy menjek el egy fullos nemi szűrésre?


2019. okt. 6. 21:59
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát, ha elmész egy szűrésre, az sosem árt, maximum megnyugtat.

Nem tudom hol volt ez a viszketés, de a Canestent nem szabad nyálkahártyára kenni, és okozhat allergiát is.

Terhesség alatt a hatóanyagnak kis mennyisége szívódik fel, de a klotrimazol alkalmazása a terhesség első három hónapjában kerülendő.

A krém cetil-sztearil-alkoholt tartalmaz, ami helyi bőrreakciókat okozhat (pl.: kontakt dermatitisz).

Illetve tartalmaz benzil-alkoholt, ami allergiás reakciót, illetve enyhe helyi irritációt okozhat.

2019. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha több lett a szemölcs, akkor szerintem mégiscsak benézte a doki.


A helyedben elmennék arra a szűrésre. Terhességnél nem játék a felszálló fertőzés.


Nem tudom multigyn actigelt lehet használni terhesen? Mert az a viszketést enyhítené neked azonnal.

2019. okt. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!