Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfiára lehet menni ha...

Mammográfiára lehet menni ha már van a menstruáció előtti mellfeszülés, duzzadás?

Figyelt kérdés
Van panaszom, indokolt elmennem, de félek nehogy ne tudjanak értékelhetően vizsgálni.
2019. okt. 7. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? az a legfontosabb kérdés. 35 alatt inkább csak ultrahangot végeznek.

ha idősebb vagy, illetve ultrahanggal látnak valamit, csak akkor lesz mammográfia, hogy ne legyen feleslegesen sugárterhelés.

emlő ultrahangra persze kell beutaló, szóval mutasd meg magad a nőgyógyásznak, esetleg sebésznek, amikor panaszod van.

2019. okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja és persze attól, hogy előtte van panaszod, mindenképp a menstruáció utáni időszakban kell végezni az ultrahangot, mert akkor látszik legjobban, ha van körülírt eltérés. tehát ha időpontot kérsz, számold ki, mikor lesz menstruációd (pár hónapra előre, hátha sokat kell várni).
2019. okt. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha pedig a mammográfiás korosztályba esel, ne mammo szűrésre menj, hanem hívd fel őket, hogy panaszod van és úgy kérj időpontot!
2019. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van nőgyógyásztól beutalóm, így kaptam időpontot mammográfiára. Pár nap és megjön a melleim meg fájnak feszülnek ezért nem tudom mi legyen új időpont csak ki tudja mikorra vagy így hogy már fájnak a cicik a menstruáció miatt.
2019. okt. 8. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen, az is igaz, hogy ha fáj, akkor nem biztos, hogy kibírod a nyomkodást. szerintem hívd fel az osztályt és kérj tanácsot.
2019. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!