Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Premenstruációs időszak kinél...

Premenstruációs időszak kinél hány nap?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a ciklusom, így nem is tudom meddig kéne a premenstruációs időszakot elviselnem. Pár oldalon azt láttam, hogy menstruáció előtt 7-10 nappal jelentkezik. Nekem lassan 20 napja nehezíti mindennapjaimat... Szurkál a hasam, majd le szakad a mellem, hányingerem van stb.. Ezt majdnem minden hónapban eljátssza velem a testem, de ilyen hosszú ideig még nem volt.. Van más is akinek ennyi idő vagy hosszabb? Nőgyógyászhoz kértem időpontot, de csak jövőhét közepére kaptam.. addig meg szerintem meg fog jönni, úgyhogy nőgyógyászhoz se mostanában tudok menni vele, max kövi hónapban.. :/

2018. szept. 26. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 9 évig rendszeres, 28 napos volt a ciklusom, akkor mindig előtte 2-3 nappal kezdődött a premenstruációs szenvedés. Aztán egyszercsak mindenféle ok nélkül rendszertelenebbé, 30-35 napossá vált. Volt, hogy hónapokig 14 nappal előtte jött a mellfájdalom, 7 nappal előtte elmúlt és akkor elkezdtem ragyásodni és szétszakadt a hasam/hátam egy hétig, amíg meg nem jött (meg még az első 2 napjában is ugyanígy fáj). Jelenleg olyan időszakom van pár hónapja, hogy ismét 28-29 napra rövidült a ciklus és most 5 nappal előtte kezdődik együtt a cicifeszülés, a pattanások, a szédülés/hányinger és a tompa alhasi fájdalom. Teljes káosz. Egyedül az egyetemet tudom oknak megjelölni, ami összezavarhatta az egészet. Lehet, hogy nálad is lelki eredetű a dolog, de egy kismedencei ultrahang jó lenne, hátha ciszta vagy endometriózis.
2018. szept. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónapja voltam UH-on. Semmi rendelleneset nem találtak. De akkor ez nem csak nálam van így úgy látom. Már az is megfordult a fejemben hogy mi van ha terhes vagyok.. ma veszek is tesztet, de az eredményben majdhogynem biztos vagyok.
2018. szept. 27. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy terhes vagyok, amikor annyira megnyúlt a ciklusom. Pedig tudtam, hogy nem sok esély van rá. De hát ilyenkor az ember nem érti, hogy miért van ez az egész, máshogy nem nyugszik meg. Persze, negatív lett a teszt.


Örülök, hogy nincs semmi betegséged. Esetleg a pajzsmirigy probléma lehet még mögötte. Mindenesetre próbálj meg nem idegeskedni miatta, hátha maga a stressz ront rajta ennyit!

2018. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tegnap megjött.. Következő hónapban endokrinológushoz is elmegyek, főleg hogy 2 éven belül babát szeretnénk.. Így meg nem sok esélyt látok rá, hogy valaha is terhes leszek
2018. okt. 1. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!