Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kezd szétrepedni a gátam egy...

Kezd szétrepedni a gátam egy gyulladástól, mit tehetek? Orvostól eddig semmit se tudtam meg

Figyelt kérdés

azzal kezdeném, hogy 18 vagyok és voltam orvosnál, de semmit sem kamatoztam belőle

(pénteken voltam háziorvosi rendelőben, de nem volt orvos, hétfőn délután helyettesítéskor ugyan azt elmondta mint amit én neki plusz azt hogy menjek be kórházba szakrendelésre, ami délelőtt volt, délután ambulanciára elmentem, ott lekoptattak hogy nincs idejük rám, kedden, azaz ma elmentem szakrendelésre, ahol másfél órát vártam arra hogy meghallgassanak és fél órát arra hogy megmondják hogy az orvos nem hajlandó időpont nélkül foglalkozni velem, végül holnapra kaptam időpontot de kíváncsi vagyok lesz e belőle valami, eddig gyógyszertárostól többet tudtam meg mint orvostól)

a lényeg:

olyan 3 hete elkezdett csípni a vizeletem, akkor nem vettem komolyan, hiszen eddig is volt velem ilyen és amit úgy egy éve kaptam rá, az nem segített, viszont eddig mindig magától elmúlt. Aztán olyan 2 hete elkezdett felduzzadni ahol a vaginám érintkezik a gátammal és csípni a végbélnyílásom is ami kisebesedett, elkezdett nehézzé válni a mosdózás, wc papírral rémálom volt, ezért attértem a babapopsi tőrlőkendőre(ami nem igazán segített), aztán úgy másfél hete a gátam mellett keletkezett egy már fájósabb seb, ami hétfőn megrepesztette. Egész hétvégén hőemelkedésem volt, lázcsillapítót nem használtam, hétfőn reggel egy könnyfakasztó mosdózás után bedőltem az ágyba mert annyira megszédültem és 34,9 fokot mértem, ami délutánra felment 35,8-ra. ezen kívül vasárnap megerőltettem magam fizikailag és a petefészkem szemmel láthatóan kidudorogott, olyan fürjtojás méretben, 1 centi magason, azóta visszesett a duzzanat de azóta is fáj ha hozzáérek. Mit tehetek ha holnap nem kapok semmi használható infót? Ma gyógyszertárostól megtudtam hogy külsőleg megpróbálhatnék popsikenőcsöt, de belsőleg csak antibiotikum mellé szedhető gyógyszerek segítenének, háziorvos meg egész héten nem lesz, helyettesítés se.

jelenleg néha alig bírok ülni és néha járni is, mindenféle lábbal való mozgás fáj, egyedül a hason vagy hátonfekvés összezárt lábbal nem okoz fájdalmat, ami nehezen kivitelezhető, hiszen falura költöztem, az állatokat folyton el kell látni és anyósom megköveteli hogy házimunkában se lazsáljak, bármilyen bajom van.



2019. okt. 8. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Háziorvostól erre hiába vársz megoldást, a nőgyógyász fog tudni segíteni, addig is a patikus tanácsát fogadd meg, és kenegesd. A hőemelkedés 37 foknál kezdődik, amit te mértél, az inkább kihülést jelez.
2019. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

csak annyit kaptam ma válaszul hogy vegyek canestent (amit és hasonlót azt hiszem házidoki is simán ajánlhatott volna) és menjek el bőrgyógyászhoz minnél előbb, ami pont akkor fejezte be a rendelést, amikorra kaptam az időpontot nődokihoz, ja meg pár lenéző beszólást még a képembe kaptam

kihűléssel meg annyit, hogy félreértettük egymást, hétvégén tényleg 37 felett volt a hőmérsékletem, azért is írtam oda hogy nem szedtem lázcsillapítót mert nem az okozhatta a nagy hőmérséklet ingadozást

2019. okt. 9. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyel előrébb vagy, mert a Canesten gombára való, legalább tudod mi a probléma, viszont ehhez az orvoshoz többet nem szabad menni. Jobbulást, remélem a bőrgyógyász majd segít.
2019. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!