Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ügyeleten lehet kérni olyan...

Ügyeleten lehet kérni olyan gyógyszert ami megindítja a menstruációm? Nagyon szabálytalan a ciklusom

Figyelt kérdés
Nőgyógyászhoz sajnos nem tudok elmenni mert csak reggel rendel és nem hiányozhatok az iskolából.

2019. nov. 16. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyelet nem erre való és (nagyon helyesen) nem foglalkoznak ilyesmivel.

Ott volt az őszi szünet, elmehettél volna akkor nőgyógyászhoz.

Nemsokára téli szünet, menj akkor.

Vagy keress másik nőgyógyászt, aki délután is rendel.

Mi kis, orvosi ellátottság szempontjából elmaradott helyen lakunk, az "sztk"-ban hetente háromszor fél nap van nőgyógyászati rendelés, ebből az egyik délután (13 - 19-ig)

2019. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha tényleg csak menstruációról van szó akkor mindenképpen nögyógyász kell. Ha anyukádban nem bízol vagy nincsen aki elvigyen, akkor egyszerüen keress a neten egy orvost aki a közeledben rendel, és délutáni idöpontra jelentkezz be.


Ha esemény utánni tabletta kellene, és ezt találtad ki, hogy a menstruációd szabálytalan akkor inkább menjél el az ügyeletre és kérj esemény utánni tablettát, de ne hazudj.


Olyan, hogy egy tablettával a rossz menstruációd megoldódik nincsen. Olyan van, hogy még fiatal vagy vagy egyszerüen ilyen a menstruációd és természetes ez a folyamat. Olyan van, hogy valami rendellenesség miatt pl pajzsmirigy probléma és más megoldás kell rá.


Ha fiatal vagy akkor érdemes elgondolkodnod, hogy rendszeresen fogamzásgátlót szedjél, ezt is nyugodtan elmondhatod a dokinak.

2019. nov. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Miért nem hiányozhatsz? Szerintem tud adni igazolást.

Később sem lesz egyszerűbb megoldani, munka mellett sem. De meg kell, menj el.

Az ügyeleten ezzel el fognak küldeni.

2019. nov. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2es, nem tudom miért hazudnék egy anonym oldalon, leírtam hogy mi a kérdésem, nem tudom miért kell arra következtetni ebből hogy esemény utáni kell nekem. Egyébkét már voltam ügyeleten esemény utániért egyszer, ezért kérdeztem hátha ilyet is lehet ott.
2019. nov. 16. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Az eseményutáni az ügyelet dolga, mert sürgős eset, minél előbb beveszed annál jobb. Ráadásul nem kell hozzá semmilyen extra orvosi vizsgálat, ha felmerül a teherbeesés lehetősége fel kell írni.


Viszont a szabálytalan ciklus nem sürgős úgy ráadásul nőgyógyászra tartozik, nem a háziorvosra aki az ügyeletben ül. Ilyen panasszal kifejezetten BUNKÓSÁG ügyeletre menni! Én nagyon türelmes vagyok, és sok mindent el szoktam nézni a betegeknek, de ha ilyen hülyeséggel állítanál be ügyeletre, akkor azért nem biztos, hogy nagyon mézes-mázos lennék.

Az ügyelet arra való, hogy azokat a problémákat oldja meg, amik nem várhatnak holnapig, de még nem feltétlenül kell hozzájuk a sürgősségi osztály. Az meg senkit nem érdekel, hogy munkaidőben nem tudsz orvoshoz menni. Ez a te egyéni problémád.

2019. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!