Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem merek el menni nőgyógyászh...

Nem merek el menni nőgyógyászhoz, hogy küzdjem le ezt a félelmem?

Figyelt kérdés
Szóval elsőre mennék és irtózatosan parázok, december 9.-ére van időpontom. De nem tudom eldönteni el menjel e tudom hogy el kellene, de iszonyú para van bennem. Főleg hogy férfihez kellene mennem, mert nem igazán van a közelben nő nőgyógász.. Valami tanács hogy küzdjem le ezt a félelmet?

2019. dec. 2. 18:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
20 éves nem szűz lány
2019. dec. 2. 18:20
 2/15 anonim ***** válasza:
Minden fejben dől el. Az orvos azért van, hogy segítsen, megvizsgáljon gyógyszert/kezelést javasoljon. Nem azért, hogy cikizzen, bántson téged. Erre gondolj. Próbáld összeszedni magad valahogy. Minden jót!
2019. dec. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, ha nincs különösebb panaszod, akkor konkrét vizsgálat nem több 3-4 percnél. Fájni sem fáj, maximum kellemetlen. Van egy olyan ismerősöm, aki megtanult egy versikét és azt mondta magában, hogy elterelje a gondolatait.
2019. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
mehetsz messzebb is ahol van női doki.
2019. dec. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából mentsruációs panasz, egyik hónapban kimaradt, utána megjött 2 hétig megvolt.. plusz úgy fajt mint eddig még soha, annyira görncsbe voltam menni sem nagyon bírtam.. többek között ez is para hogy annyira zavarba leszek h nem tudom normálisan el mondani a dolgokat
2019. dec. 2. 18:31
 6/15 anonim ***** válasza:
El tudod mondani neked, úgyis kérdezni fogja. PL.: Mikor volt az utolsó menstruációd, voltál-e már nőgyógyászati vizsgálaton, élsz-e nemi életet, szedsz-e fogamzásgátlót stb. Tőlem legelőször ezeket kérdezte az orvosom. Gondolom ilyen kérdésekre csak tudsz válaszolni egy igennel vagy nemmel 20 évesen!?
2019. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, akkor írd fel magadnak egy cetlire. Szokták kérdezni, hogy mikor jött meg először. Mikor volt az első szex, vagy hogy élsz-e nemi életet. A menstruációd jellegét, hány napig, tart milyen erősségű stb. Írd le a panaszaid nagyjából datumozva, hogy mikor mi történt, nyugodtan olvasd fel. Nem fog rosszat szólni miatta. Az a dolga, hogy segítsen. :D
2019. dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Igazából mindegy a vizsgáló orvos neme.

Ő téged nem nőként fog megvizsgálni, hanem páciensként.

Nekünk a nőgyógyászunk (és egyben szülő orvosunk) férfi volt. A vizsgálatoknál ő bíztatott, hogy menjek be én is, bár nem akartam. Nem kell tartanod semmitől.

Itt nem erről szól a történet.

2019. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Attól ne félj, hogy férfi, a legbunkóbb nőgyógyász, akivel valaha találkoztam nő volt..

Ő segíteni akar, nyugodtan mondd el, hogy szeretnéd tudni, hogy mi történik, ha magától nem mondja, és kérdezhetsz is tőle.

Itt egy videó, ahol sok mindent megtudhatsz:

https://www.youtube.com/watch?v=h5ARJjLzsvY&t=2s

2019. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne úgy gondolj rá, hogy férfi, hanem úgy, mint orvos.
2019. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!