Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS betegség. Mi a teendő?

PCOS betegség. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap derült ki,hogy PCOS-om van. Az orvos jól rám ijesztett,hogy lehet,hogy inzulinrezisztenciám is van. Nem értem,hogy ez hogyan lenne lehetséges, mivel 48 kg vagyok, abszolút nem vagyok falánk, édesszájú is csak a piros betűs napokon vagyok. Napi 3x eszem és az bőven elég nekem. Bejelentkeztem egy endokrinológushoz,hogy kiderüljön mitől alakult ki ez nekem. Ha jól tudom ilyenkor fogamzásgátlót kezdenek el szedetni a nőkkel, de nekem fel sem vetette a nőgyógyász ezt a dolgot. Lehet,hogy majd csak a vizsgálatok végén fogják felírni végső esetben a fogamzásátlót? De addig is mondta,hogy diétázzak. 180 g-os CH diétát javasolt, de már így is elfúj a szél lassan,olyan vékony vagyok, pedig rendesen eszek minden nap.

Személyes tapasztalatokat szívesen vennék, vagy esetleg ha valakinek még van ilyen problémája és már "megoldódott", vagy tippek tanácsok nagyon jól jönnének. Előre is köszönöm!



2019. dec. 13. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Keress egy másik orvost is. Eyg diagnózis nem diagnózis iylen súlyosságú esetnél.
2019. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gublug ***** válasza:
31%

Igen, ahogy az egyes mondja, kérdezz meg mást is. Sem az orvosok, sem a labor eredmények nem tévedhetetlenek.


A PCOS elmúlhat, de visszatérhet.


Olvass utána a lelki hátterének is! Fontos, hogy tisztázd magadban, hogy milyen sérelem érte a nőiességedet, amely létrehozta a PCOS-t.

2019. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fórumokon nézz szét, keress pcos fórumon olyan orvost, aki szakértője ennek a témának, sajnos kevés ilyen van.
2019. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A PCOS nem múlik el. Kezelhető, de nem gyógyítható. Viszont az alapján, hogy a nőgyógyász PCO-t (=policisztás petefészket) látott, még nem biztos, hogy PCOS-es is vagy, ezt majd az endokrinológus eldönti. Másik nőgyógyászhoz felesleges elmenni, ez inkább endokrinológiai betegség.

Fogamzásgátlót az androgén tünetekre (pl. szőrösödés) szoktak írni, és 1 évnél tovább nem is javasolt, szóval nem törvényszerű, hogy írnak.

Lehetsz vékonyan is PCOS, ilyenkor is dietetikus állít össze egy tervet, szóval az is lehet, hogy 200gr CH-ra vesz, hogy egy kicsit szedj magadra. Plusz rendszeresen sportolni is kell PCOS esetén, azzal meg izmot is szedsz fel.


De még egyszer mondom, azt, hogy ez PCO vagy PCOS, azt majd az endokrinológus dönti el.

2019. dec. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Szerencsére nincsen szőrösödés. Így akkor a fogamzásgátló kilőve? Ilyenkor mit szoktak adni? Peteérést elősegítő gyógyszert? Sorakoznak az éretlen peték mind 2 petefészkembe.

2019. dec. 13. 12:42
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta az orvos,hogy csoda,hogy menstruálok. Teherbe se tudnék most esni.

Amúgy rendesen napra pontosan jön meg a menzeszem minden hónapban.

2019. dec. 13. 12:44
 7/12 Sssaszem ***** válasza:
Nagyon szeretnél gyereket? Ennyire gyereket szeretnél?
2019. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát engem nem a gyerek része édekel, hanem az,hogy a tünetek elviselhetetlenek számomra.Nagyban befolyásolják az életemet. Szédülök,rosszul alszok,sokszor van hànyingerem, görcsöl a hasam, éjszaka sokszor iizzadok és az emésztesemre sincs jó hatással mert ég a gyomrom.. Szóval engem a tünetek zavarnak, nem az a része,hogy nem lehet gyerekem.
2019. dec. 13. 14:10
 9/12 anonim ***** válasza:
"lehet,hogy inzulinrezisztenciám is van" Tehát csak lehet. Volt egyáltalán vérvétel? Plusz úgy tudom hogy a PCOS-t a LH és a FSH értékéből lehet meg határozni. Az endokrionológusnál kiderül.
2019. dec. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom miböl gondolta az orvos,hogy inzulinrezisztens vagyok. Abszolut nem vagyok falank, nem ingadozik a vercukorszintem,nem vagyok elhizva. Vérvételi eredményeimen az éhgyomri cukor teljesen normális. Legutóbb 1 hónapja volt általános vévételem. Szerintem csak rábökte az orvos,hogy LEHET,hogy az is van nekem, mert a 2 betegség sokszor együtt jár. De hát semmi alapja nincs annak,hogy nekem inzulin elégtelenségem lenne. 48 kg vagyok, nem vagyok édesszáju, napi 3x eszek és az bőven elég nekem. Épp ezaz,hogy eszek eszek, de egy dkg se jön fel. igaz tornázok, szobabiciklizek heti többször. Szóval ez teljesen kizárt. És szerintem nem is PCOS-em van, mert a 3 fő tünet közül csak az jellemző rám,hogy éretlen peték sorakoznak a petefészkeimben. Nem vagyok szőrös, nem hullik a hajam, nem aknés a bőröm, nem zsíros. Szóval kiváncsi vagyok jövőhét szerdán mit fog mondani az endokrinologus. Biztos csináltatni fognak velem egy csomo hormonvizsgálatot.
2019. dec. 14. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!