Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van, hogy a fogamzásgáló...

Miért van, hogy a fogamzásgáló tabletta, mely közben a spermium közvetlenül érinti a a vaginát, megbízhatóbb, mint az óvszer? Hogy lehet ennyire felborítani egy nő belső hátartását?

Figyelt kérdés

Számomra sok okból furcsa a fogamzásgátló tabletta, egyenlőre a gobdolatától is "félek", pedig sokan ajánlják.

Többek közt félek attól, hogy:


1. Hízok (olvastam, hallottam már sokat erről, de elvileg a mau készítményekkel általában nincs ilyen probléma


2. Akár évek után, ha abbahagynám, addigra olyan károkat okozna,hogy mondjuk nem lehetne gyermekem


3. Az abbahagyása után más lenne,a menstruációm (értem arra, hogy jelenleg "szerencsés vagyok", mivel bő 35 napra szokott megjönni; azonban félek, hogy ez tabletta után lehet "leredukálódik" mondjuk egy álagos 28 napra kb.)



Azonban pozitív oldalról nézve szívesen szedném:


I. Tudnék a párommal óvszer használata nélkül szerelmeskedni. Vagyis, ha hirtelen ugye rájön az emberre az ugibugi, akkor nem kell a gumival kínlódni. Továbbá probléma nélkül elélvezhet a hüvelyben a férfi oldal. :D (Egyébként mennyire folyik ki a hüvelyből, vagy inkább bennmarad minden?)


II. Talán segítene a pattanásaimon is.



Véleményeket, tapasztalatokat szívesen fogadnék!


2019. dec. 13. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Én nem híztam (pont karácsony környékén kezdtem el 2014-ben).


2. Baromi kicsi rá az esély, hogy a szedése után nem lehet gyereked.


3. Mindenkire máshogy hat az abbahagyása. Ezt előre nem lehet tudni.


I. Nyilván ki fog folyni a spermium. A hüvely nem nyeli el.


II. Én nem a bőröm miatt kezdtem el szedni (ezt hülyeségnek is tartom, ha valaki emiatt szedi), de nekem javított a bőrömön.

2019. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az óvszert azért nem tartják biztonságosnak, mert sokan csak az ejakuláció előtt veszik fel, így az előváladéktól lehetsz terhes, illetve előfordulhat,hogy kiszakad. Bár én évek óta ezzel védekezek, egyszer szakadt ki, de el sem kellett volna kezdeni, mert szemmel láthatóan kicsi volt. De szerintem ha a szavatossága jó és a mérete is, nem lehet gond.

Ellenben sokan nem szeretik, mert nem spontán, és az élvezetet is nagy mértékben csökkenti, sok férfinál az erekcióra is hatással van.

A fogamzásgátlótól én magam is ódzkodom, bár ma már annyira kicsi hormontartalmú gyógyszerek vannak, hogy állítják nem lesz tőle bajod. Mindenesetre én legalább fél évvel a tervezett baba előtt tuti abbahagynám, hogy ne legyen gond.

Hogy ki mennyire hízik, az egyedi, nekem inkább az volt tőle a bajom, hogy össze-vissza véreztem.

2019. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A (hormont tartalmazó, szájon át szedhető) fogamzásgátló tabletta nem a spermiumokra hat, hanem a petesejt kilökődést gátolja. A spermiumok csak úszkálnak felfelé a női nemi traktusban, aztán dolgukvégezetlen elhalnak, a női szervezet meg többféle mechanizmussal megszabadul tőlük.

A gumióvszer biztonságos mivoltát csak u.n. retrospektív statisztikai felmérések alapján számítják ki, azaz megkérdeznek párokat, akik állításuk szerint használtak ilyet, hogy ennek ellenére történt-e teherbe esés. De mivel az egyes aktusokat a független szakértők nem vizsgálják, hogy mikor került fel a gumi a szervre, volt-e gumi nélküli bevezető próbálkozás stb., ezért ez a bemondásos kikérdezés inkább csak az "igazmondás" hibáját mutatja.

2019. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A fő kérdésre nem válaszoltam.


A fogamzásgátló tabletta meggátolja a peteérést (ha normálisan szeded, és nem gyengíti semmi a hatását). Emellett elvékonyítja a méhnyálkahártyát (=kevesebb vérzés). Így ha meg is érik egy szerencsétlen pete, és esetleg meg is termékenyülne, nem tud beágyazódni.

2019. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiztam tőle. Abbahagyása után lett gyerekem, de clostylbegitet kellett szednem. A gyerek után ujra szedtem nyolc évig. A bőröm szebb lett, pattanások elmúltak, ciklus 100ban kiszámítható, pl.januárban le tudtam foglalni a nyaralást, és tudtam, hogy nem fog megjönni alatta. Sokat segitett a görcsökön és az erös vérzésen. Az együttlét érzésre sokkal jobb, de a libido csökkent. Abbahagyása után hajhullás,rövidebb ciklus. De ez rendezödhet. Hátránya még hogy hajlamosithat a trombozisra, és évente kell májfunkciot nézetni, mert megterhelheti a májat.
2019. dec. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!